Wiadomości z Żor

Podrabiana odzież w rękach policjantów!

  • Dodano: 2022-06-03 11:00

W poniedziałek kryminalni z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli łącznie ponad kilka tysięcy sztuk podrobionych ubrań. Jednocześnie przeprowadzili przeszukanie kilku lokalizacji na terenie miasta. Teraz sprzedawcom grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Podrobiona odzież w Żorach

Żorscy policjanci wpadli na trop osób, które za pośrednictwem jednego z portali aukcyjnych sprzedawali towary z podrabianymi znakami znanych światowych marek. Zakup możliwy był wyłącznie za pośrednictwem internetu i nie było możliwości odbioru towaru osobiście. To jednak nie stanęło na przeszkodzie mundurowym. Zabezpieczyli łącznie ponad kilka tysięcy sztuk podrobionych ubrań. Teraz sprzedawcom grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

Policjanci żorskiej komendy, zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej, w miniony poniedziałek przeprowadzili przeszukania kilku nieruchomości, w których podejrzewali, iż przechowywane mogą być podrobiona odzież. Łącznie mundurowi zabezpieczyli ponad kilka tysięcy sztuk odzieży. Wartość poniesionych strat przez producentów oryginalnych produktów jest w trakcie ustalania.

Prowadzący sprawę śledczy przypominają, że osoba, która wprowadza do obrotu podrobiony towar, popełnia przestępstwo. Zgodnie z przepisami zawartymi w ustawie Prawo własności przemysłowej za tego typu przestępstwo można trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.