Wiadomości z Żor

Piotr zajmuje się pomocą osobom wykluczonym, teraz sam potrzebuje pomocy

  • Dodano: 2019-05-15 10:00

33-latek z Żor padł ofiarą oszustwa. Stracił 50 tysięcy złotych! Piotr na co dzień zajmuje się pomocą osobom bezdomnym i wykluczonym, teraz sam potrzebuje pomocy.

"Nie możemy pomóc każdemu, ale każdy może pomóc komuś" - te słowa Ronalda Reagana dały mi do myślenia. Uważam, że każdy powinien spróbować pomagać, jeśli tylko ma takie możliwości - pisze Pan Piotr  Padio, organizator zrzutki. - Jest ktoś, komu i ja chciałbym pomóc. Jest to bardzo ciepła osoba, która od lat pomaga innym, ale obecnie sam potrzebuje naszej pomocy. Ten ktoś nazywa się Piotr Kamycki i ma 33 lata.

Piotr na co dzień jest ministrantem, a także lektorem i kantorem. Od kilku lat działa również jako wolontariusz w Stowarzyszeniu Exodus, które pomaga osobom bezdomnym i wykluczonym. Piotr wiele czasu spędza na poszukiwaniu miejsc pobytu i zamieszkania takich osób. Pojawia się wszędzie tam, gdzie już wie, że spotka tam osoby bezdomne.

Piotr daje im coś więcej niż tylko gorąca herbata czy świeże kanapki, Piotr daje im siebie i swoją obecność, rozmawia z nimi i zawsze służy pomocą. Wielu z tych bezdomnych wręcz zawdzięcza mu życie, bo wielu z nich odwoził na odwyki i do miejsc, gdzie mogli zacząć nowe życie - pisze organizator zbiórki.

Problemy Piotra rozpoczęły po śmierci jego rodziców. Żorzanin postanowił znaleźć pracę, nie spodziewał się jednak, że zostanie oszukany. 33-latka naciągnięto na pokaźną sumę pieniędzy, co spowodowało zadłużenie finansowe na 50 tysięcy złotych. Od niedawna Piotr pracuje na kopalni. Po zakończeniu swojej zmiany mknie do kolejnych prac.

Chłopak jest naprawdę chętny do pracy a jeszcze bardziej do pomocy bliźniemu. Dlatego proszę, nie bądźmy obojętni z tych kłopotów finansowych, żeby nie odbierać mu zapału i chęci bycia dobrym dla innych - mówi Pan Piotr, organizator zbiórki.

Obecnie dzięki wpłatom internautów, udało się zebrać prawie 18 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.