Wiadomości z Żor

Piórem i pędzlem

  • Dodano: 2016-06-27 10:00, aktualizacja: 2017-03-28 10:16
Trudno obiektywnie oceniać imprezę, której było się organizatorem. Sami jednak uczestnicy promocji książki Ireneusza Stajera  oraz wernisażu wystaw malarskich Anny Flagi przyznawali, że wynoszą z Muzeum Miejskiego w Żorach niezapomniane wrażenia. 
 
 
W sali zameldowało się około 150 osób. Spotkanie zaszczycili między innymi: poseł na Sejm Czesław Sobierajski, prezydent Żor Waldemar Socha (Gospodarz Miasta) i jego zastępca Daniel Wawrzyczek oraz Piotr Kosztyła, przewodniczący Rady Miasta.  
 
Zaczęło się bardzo pięknie, lirycznie, bo od recitalu Marzeny Korzonek (zwyciężczyni koncertu Debiuty w Opolu, nagrała płytę „33 i pół”), jednej z bohaterek naszej publikacji. Wokalistka z Raciborza wprowadziła wszystkich w artystyczny nastrój. Potem dyrektor muzeum dr Lucjan Buchalik wręczył autorowi świeżo wydrukowaną w Krakowie książkę „Tożsamość. Znani i nieznani o sobie”.
 
 
- Jestem wdzięczny bohaterom książki za ich dokonania. Bo dzięki temu mam o czym pisać. Każdego z Was spotkałem osobiście na swym dziennikarskim szlaku. Za wyjątkiem Stefanie Zweig, która zmarła w 2014 roku. Ale robotę odwalił za mnie dyrektor Buchalik, który wcześniej miał szczęście rozmawiać z pisarką, a Jacek Struczyk zrobił zdjęcia – powiedział Ireneusz Stajer.
 
 
Następnie wystąpił uznany tenor oper w Krakowie i Bytomiu Adam Sobierajski, który zaśpiewał trzy wielkie hity muzyki klasycznej i rozrywkowej: „What a Wonderful World” Louisa Armstronga, „Goodbye my love” Demisa Roussosa i arię Kalafa „Nessun Dorma” z opery „Turandot” Giacomo Pucciniego. W drugiej części publiczność zwiedziła wystawy fascynujących obrazów Anny Flagi „Nagość twarzy cz.2” (obrazy w technice olejnej) oraz „Odbicia wyobraźni” (technika własna). Niektóre z nich zostały nagrodzone w prestiżowych konkursach. W tym czasie Ireneusz Stajer wpisywał dedykacje do książki.  
 
 
 
Zapraszamy do zwiedzania wystaw i zakupu książki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.