Wiadomości z Żor

Piknik rodzinny z okazji Dnia Strażaka z udziałem żorskich mundurowych [FOTO]

  • Dodano: 2023-05-09 08:00, aktualizacja: 2023-05-09 08:40

W minioną sobotę - 6 maja z okazji Dnia Strażaka odbył się piknik rodzinny. Prócz szeregu atrakcji przygotowanych przez strażaków nie zabrakło stanowiska profilaktycznego żorskich policjantów oraz przedstawicieli z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Z pewnością podczas tego wydarzenie nie można było się nudzić!

Dzień Strażaka w Żorach

Dzień Strażaka to wyjątkowa uroczystość dla wszystkich polskich strażaków. To właśnie 4 maja przypada Międzynarodowy Dzień Strażaka. Dzień ten poświęcony jest wszystkim strażakom, w hołdzie za ich trud i narażanie życia, w podziękowaniu za pomoc i ratunek oraz tym, co ponieśli śmierć.

Do uczestnictwa w sobotnim rodzinnym pikniku z okazji tego święta zaproszeni zostali żorscy mundurowi, którzy we współpracy z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przygotowali swoje stanowisko. Każdy chętny mógł uzyskać odpowiedzi na trudne pytania z zakresu ruchu drogowego, a także wziąć udział w specjalnie przygotowanych konkursach związanych z bezpieczeństwem.

Strażacy prócz specjalnej strefy dla dzieci przygotowali m.in. pokaz gaszenia oleju oraz pokaz cięcia samochodu. Swoje działania zaprezentowali również członkowie Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Jastrzębia-Zdroju, którzy zaprezentowali z udziałem psów ratowniczych. Najmłodsi mogli także sprawdzić się w roli strażaków, korzystając z małego wozu strażackiego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również