Wiadomości z Żor

Pieśni pokutne i pasyjne ponownie zabrzmią w żorskich kościołach

  • Dodano: 2024-03-11 09:15

W przyszły piątek rozpocznie się wyjątkowa muzyczna uczta, inspirowana Ogólnopolskim Przeglądem Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej, który odbywał się w Żorach przez 15 lat. W żorskich kościołach wystąpią chóry z Suszca, Wrocławia, Katowic i Czeskiego Cieszyna, prezentując swoje wokalne umiejętności przed publicznością.

Chóry ponownie wystąpią w żorskich kościołach

W piątek, 15 marca o godz. 17:00 w kościele Ewangelicko-Augsburskim przy ul. Osińskiej 4 odbędzie się koncert inauguracyjny. Wystąpią: Chór „Canticum Novum” z Suszca pod dyrekcją Szymona Cichonia oraz „Oktoich” Chór Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego Garnizonu Wrocław - Parafii Śww. Cyryla i Metodego we Wrocławiu pod dyrekcją Grzegorza Cebulskiego.

W sobotę, 16 marca koncert odbędzie się w kościele parafii pw. św. ap. Filipa i Jakuba w Żorach. O godz. 17:00 wystąpią Polski Chór Mieszany „Collegium Canticorum” z Czeskiego Cieszyna pod dyrekcją Anny Kołowskiej, a po nim Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach pod dyrekcją Michała Brożka.

Wstęp wolny! Więcej informacji oraz transmisja na żywo na www.pasyjne.zory.pl.

II Ekumeniczny Koncert Muzyki Pokutnej i Pasyjnej w Żorach został objęty patronatem Jakuba Chełstowskiego – Marszałka Województwa Śląskiego, Waldemara Sochy – Prezydenta Miasta Żory, Adriana Galbasa – Arcybiskupa Metropolity Katowickiego, ks. bp. dr Mariana Niemca – Zwierzchnika Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego oraz Daniela Wawrzyczka - Zastępcy Prezydenta Miasta Żory.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również