Żory - portal miejski Zory.com.pl

Wiadomości z Żor

Orkan Grzegorz dość łagodny dla Żor

  • Dodano: 2017-10-30 13:00, aktualizacja: 2017-10-30 15:33

Ulewny deszcz, opady gradu i wiatr osiągający prędkość do 100 km/h – to wszystko zaserwował nam orkan Grzegorz, który w weekend przeszedł nad terytorium Polski. Służby w cały kraju miały pełne ręce roboty. A jak wyglądała sytuacja w Żorach?

W niedzielę mieliśmy w sumie 13 zgłoszeń, sześć z nich dotyczyło złamanych lub powalonych drzew na drogach. Z poważniejszych interwencji mieliśmy oderwanie blachy z dachu jednego bloków na os. Korfantego i styropian odrywający się z remontowanego budynku Szkoły Podstawowej nr 17 im. Stanisława Ligonia – wylicza st. kpt. inż. Krzysztof Kuś, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Żorach.

Pozostałe interwencje dotyczyły zwarcia na jednym ze słupów energetycznych i zerwania linii niskiego napięcia. Dodatkowo, w jednym z budynków na Osiedlu Korfantego zgłoszono także konieczność pomiaru tlenku węgla.

Na miejscu rzeczywiście był tlenek węgla, jednak w nieznacznych ilościach. 5 osób musiało udać się do szpitala, ale ostatecznie tylko najmłodsi musieli zostać w nim na noc. Na szczęście nikomu nie grozi uszczerbek na zdrowiu – wyjaśnia st. kpt. inż. Krzysztof Kuś.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.