Wiadomości z Żor

Nowy plac zabaw w Baranowicach już otwarty! Zachęca do nauki i zabawy

  • Dodano: 2024-04-05 08:15, aktualizacja: 2024-04-05 08:25

Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Żorach-Baranowicach oficjalnie otwarto nowe, niezwykłe miejsce do zabaw oraz nauki. To efekt projektu pn. „Strefa mocy – aktywne dziecko” – rewitalizacja placu zabaw na ulicy Strażackiej 6 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Żorach", który został zrealizowany w ramach Żorskiego Budżetu Obywatelskiego. Pomysłodawczynią projektu była Katarzyna Stolarek.

Otwarcie placu zabaw w Baranowicach

Oficjalne otwarcie nastąpiło 4 kwietnia 2024 roku. W wydarzeniu uczestniczyli: Waldemar Socha - Prezydent Miasta Żory, Adrian Lubszczyk - Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu UM Żory, Krzysztof Mentlik - Radny Rady Miasta Żory, Renata Gałużna - Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 w Żorach, Katarzyna Stolarek - pomysłodawczyni projektu, nauczyciele, a także uczniowie szkoły.

Najmłodsi mieszkańcy dzielnicy Baranowice i całego Miasta mogą bawić się na nowoczesnym placu zabaw z bezpieczną miękką nawierzchnią, wyposażonym w całą masę atrakcji takich jak: linarium, bujaki na sprężynie, trampoliny, zjeżdżalnie, huśtawki „bocianie gniazda”, tunele, domki oraz piaskownicę z kuchnią błotną do eksperymentowania z wodą i piaskiem. W ramach realizowanego projektu powstała również „letnia klasa” z drewnianymi ławkami i stołami, która pozwala na prowadzenie zajęć na świeżym powietrzu.    

Na terenie placu zabaw pojawiły się także nowe ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci. Zagospodarowany został również teren zielony w sąsiedztwie placu zabaw - posadzono rośliny ozdobne, krzewy i rabaty.

Plac zabaw jest już otwarty i ogólnodostępny. Mieszkańcy mogą z niego korzystać po godzinach pracy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 w Żorach, zarówno w dni powszednie jak i w weekendy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również