Wiadomości z Żor

Nowe inwestycje i miejsca pracy

  • Dodano: 2016-04-27 10:15, aktualizacja: 2016-04-27 13:07
195 mln złotych nakładów inwestycyjnych i 340 nowych miejsc pracy w największej polskiej specjalnej strefie ekonomicznej. W minionych dniach Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. (KSSE S.A.) udzieliła trzech nowych zezwoleń na prowadzenie działalności. Realizację projektów inwestycyjnych rozpoczynają przedsiębiorcy z branży motoryzacyjnej i budowlanej – w Dąbrowie Górniczej, Żorach oraz Zabrzu.
 
 
Udzielone zezwolenia to potwierdzenie, że konsekwentnie realizujemy ambitny plan, jaki założyliśmy na dwudziestolecie naszej działalności. Jestem przekonany, że wynik którym zamkniemy pierwsze półrocze potwierdzi, że znajdujemy się na dobrej drodze do osiągnięcia założeń, które przyjęliśmy na początku roku – mówi Piotr Wojaczek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.
 
 
W Dąbrowie Górniczej firma Brembo zrealizuje inwestycję o wartości 160 mln złotych, dzięki której powstanie 35 nowych miejsc pracy. Będzie to kolejny projekt inwestycyjny przedsiębiorstwa na terenach KSSE, który zgodnie z przyjętymi założeniami zostanie zakończony w 2019 roku. Globalny lider w projektowaniu, rozwijaniu i produkcji systemów hamulcowych jest obecny na terenach Podstrefy Sosnowiecko-Dąbrowskiej od 2003 roku, gdzie oprócz zakładu produkcyjnego funkcjonuje również dział badawczo–rozwojowy. Wartość inwestycji zrealizowanych dotychczas przez Brembo w Dąbrowie Górniczej to ponad 700 mln złotych, a aktualne zatrudnienie przekracza 1100 osób.
 
 
Kolejnym projektem inwestycyjnym realizowanym przez przedstawiciela branży motoryzacyjnej będzie produkujący elementy siedzeń samochodowych – zagłówki, mechanizmy regulacyjne zagłówków oraz podłokietniki – zakład spółki Shelf31 w Żorach. Deklarowana wartość inwestycji koreańskiego przedsiębiorstwa to 25 mln złotych i będzie się ona wiązać z utworzeniem co najmniej 300 nowych miejsc pracy. Firma planuje uruchomić swój nowy zakład produkcyjny do końca przyszłego roku.
 
 
Realizację swojego projektu inwestycyjnego w Katowickiej Strefie rozpocznie również PGB Polska, belgijski producent nylonowych zamocowań wykorzystywanych przy ociepleniach budynków. Firma z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, zakupi zlokalizowaną w Zabrzu działkę o powierzchni ponad 2,6 ha, na której zainwestuje 10 mln zł i utworzy pięć nowych etatów. Zgodnie z założeniami inwestora rozpoczęcie działalności nastąpi najpóźniej w 2019 roku.
 
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również