Wiadomości z Żor

Nowa figurka Żorka stanęła przed kinem "Na Starówce"

  • Dodano: 2019-09-20 11:15

Kolejny Żorek zawitał do naszego miasta! W związku z 60-leciem kina „Na Starówce” przed jego wejściem pojawił się Żorek z rolką filmową!

To już czwarta figurka przedstawiająca maskotkę naszego miasta, która nawiązuje do charakterystycznych miejsc w Żorach. Dotychczas mogliśmy podziwiać Żorka trzymającego płonącą pochodnię, pozdrawiającego zwiedzających Muzeum Ognia. Przy Barze Mlecznym „Krówka”, znajdującym się przy ul. Szeptyckiego gości wita Żorek-łasuch. Rynek natomiast, zdobi Żorek czytający książkę. W ubiegłym roku figurki zostały naprawione, oczyszczone i odnowione.

Dzięki inicjatywie Urzędu Miasta oraz propozycjom i głosowaniu mieszkańców jeszcze w tym roku „Szlak Żorka” zostanie rozbudowany.  Po Żorku-filmowcu kolejnymi figurkami, które staną się ozdobą naszego miasta będą: Żorek-baseballista, Żorek- strażak oraz para zakochanych - Żorek i Żorka, która stanie przy Urzędzie Stanu Cywilnego. Niewykluczone, że w przyszłości powstaną nowe figurki, które wspólnie mają tworzyć „Szlak Żorka”, stając się kolejną wizytówką naszego miasta.

Komentarze (1)    dodaj »

  • żorzanin

    I po co to komu ???,czy UM nie ma na co wydawać kasy,tylko na takie bzdety !

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również