Wiadomości z Żor

Nowa droga połączy ulice Fabryczną i Boczną

  • Dodano: 2020-12-10 09:45

Dofinansowanie w wysokości 6,8 miliona złotych otrzymały Żory w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych!

Pieniądze zostaną przeznaczone na przebudowę ulicy Fabrycznej wraz z budową  nowej drogi łączącej ul. Fabryczną z ul. Boczną. 531 milionów złotych trafi łącznie do samorządów województwa śląskiego w ramach kolejnego etapu  podziału środków z  Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Główny cel programu

Głównym celem tego programu jest danie impulsu do rozwoju we wszystkich regionach Polski, w ramach walki z ekonomicznymi skutkami pandemii COVID-19.

Wśród inwestycji, które uzyskały dofinansowanie znalazł się projekt pn. „Przebudowa ulicy Fabrycznej wraz z budową  drogi łączącej ul. Fabryczną i ul. Boczną w Żorach razem z odwodnieniem, oświetleniem i kanałem technologicznym”. Na realizację tej inwestycji Miasto Żory otrzymało dofinansowanie w wysokości 6 800 000 zł, zaś całkowita wartość tego przedsięwzięcia szanowana jest na 8 919 500,00 zł.

W ramach tego projektu planowana jest budowa nowej drogi będącej połączeniem ul. Fabrycznej z ul. Boczną w Żorach. Inwestycja ma przede wszystkim na celu bezpieczne wyprowadzenie ruchu samochodów ciężarowych z zakładów przemysłowych i przedsiębiorstw zlokalizowanych w północno-wschodniej części Żor w stronę drogi krajowej nr 81, co w konsekwencji uporządkuje ruch samochodowy w rejonie inwestycji i wpłynie na poprawę bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców Żor. Inwestycja rozpocznie się w przyszłym roku, a jej zakończenie planowane jest w styczniu 2022 roku.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.