Wiadomości z Żor

Nielegalne automaty do gier hazardowych zarekwirowane

  • Dodano: 2024-03-20 12:45

Podczas jednej z interwencji, związanych ze zniszczeniem mienia, policjanci sprawdzili, co kryje się w pomieszczeniu za zamkniętymi drzwiami. Znaleźli tam maszyny przeznaczone do gier hazardowych. Za urządzanie gier na nielegalnych automatach, grożą dotkliwe kary finansowe – 100 tysięcy złotych od każdej takiej maszyny lub kara 3 lat więzienia, albo obie te kary łącznie.

Nielegalne automaty do gier hazardowych zarekwirowane

Około 2.30 w nocy z poniedziałku na wtorek Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Żorach został powiadomiony o głośnych hałasach w okolicy jednego z bloków przy osiedlu Sikorskiego. Policjanci niezwłocznie zjawili się na miejscu i zauważyli, że roleta jednego z przyległych do ulicy lokali usługowych jest uszkodzona, a szyba znajdująca się za nią rozbita.

W trakcie rozmowy z pracownicą znajdującą się wewnątrz lokalu policjanci zauważyli zamknięte pomieszczenie, które, jak się okazało, na co dzień było również dostępne dla klientów. W środku mundurowi zauważyli cztery maszyny służące do gier hazardowych. Wszystkie urządzenia zostały zabezpieczone, a na miejsce wezwani zostali także funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej. Prócz maszyn stróże prawa zabezpieczyli gotówkę w kwocie ponad 5000 złotych. Okazało się także, że to miejsce nielegalnych gier powstało dopiero kilka dni wcześniej.

Za urządzanie gier na nielegalnych automatach grożą dotkliwe kary finansowe – 100 tysięcy złotych od każdej takiej maszyny, a także 3 lata więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również