Wiadomości z Żor

Nie klikajcie w fałszywe linki! Mieszkaniec Żor stracił ponad 400 dlarów

  • Dodano: 2019-11-21 12:00

Ponad 400 dolarów stracił mieszkaniec Żor, który kliknął w fałszywy link wysłany sms-em.

Mężczyzna otrzymał wiadomość o wszczęciu postępowania komorniczego. Choć zaległość miała wynosić niespełna 6 złotych, to stracił dużo więcej.

Wczoraj do komendy w Żorach zgłosił się 43-letni mieszkaniec naszego miasta, który został oszukany metodą "na fałszywy link". Tego samego dnia otrzymał wiadomość sms, z której wynikało, że komornik wszczął wobec niego postępowanie. Czytając wiadomość dowiedział się, że zaległość na jego koncie wynosi 5,71 złotych i aby uregulować dług powinien jak najszybciej kwotę spłacić.

Do sms-a dołączony był link kierujący na stronę płatności. Z uwagi na to, że kwota była niewielka 43-latek postanowił od razu zapłacić. Postępując krok po kroku, jak w przypadku zwykłej płatności internetowej wykonał przelew tyle, że nie na kilka złotych, a 400 dolarów!

To kolejny przypadek, który powinien być przestrogą dla wielu osób, które bezmyślnie klikają w nadesłane sms-em, bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej linki. Niestety sposób w jaki został okradziony 43-letni mieszkaniec Żor w ostatnim czasie jest niezwykle popularny wśród oszutów, którzy bazują na łatwowierności odbiorców tego typu wiadomości.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.