Wiadomości z Żor

Nie klikajcie w fałszywe linki! Mieszkaniec Żor stracił ponad 400 dlarów

  • Dodano: 2019-11-21 12:00

Ponad 400 dolarów stracił mieszkaniec Żor, który kliknął w fałszywy link wysłany sms-em.

Mężczyzna otrzymał wiadomość o wszczęciu postępowania komorniczego. Choć zaległość miała wynosić niespełna 6 złotych, to stracił dużo więcej.

Wczoraj do komendy w Żorach zgłosił się 43-letni mieszkaniec naszego miasta, który został oszukany metodą "na fałszywy link". Tego samego dnia otrzymał wiadomość sms, z której wynikało, że komornik wszczął wobec niego postępowanie. Czytając wiadomość dowiedział się, że zaległość na jego koncie wynosi 5,71 złotych i aby uregulować dług powinien jak najszybciej kwotę spłacić.

Do sms-a dołączony był link kierujący na stronę płatności. Z uwagi na to, że kwota była niewielka 43-latek postanowił od razu zapłacić. Postępując krok po kroku, jak w przypadku zwykłej płatności internetowej wykonał przelew tyle, że nie na kilka złotych, a 400 dolarów!

To kolejny przypadek, który powinien być przestrogą dla wielu osób, które bezmyślnie klikają w nadesłane sms-em, bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej linki. Niestety sposób w jaki został okradziony 43-letni mieszkaniec Żor w ostatnim czasie jest niezwykle popularny wśród oszutów, którzy bazują na łatwowierności odbiorców tego typu wiadomości.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również