Wiadomości z Żor

Nawet 500 zł dla najlepszego slamera

  • Dodano: 2018-08-13 09:00

Już wkrótce  odbędzie się Slam Poetycki organizowany przez bibliotekę miejską w Żorach. Zapraszamy!

Zapraszamy  19 sierpnia o godz. 18:00 do Parku Cegielnia. Impreza odbędzie  się w ramach projektu biblioteki pt. KLASA KOBIET. W STULECIE PRAWA WYBORCZEGO KOBIET dlatego też motywem przewodnim rywalizacji poetów będzie KOBIETA.

W slamie wezmą udział poetki i poeci z różnych miast śląskich i nie tylko. Decyzję o zwycięstwie podejmie jury złożone z mieszkanek Żor, a zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 500 złotych brutto.  Biblioteka przyjmuje zgłoszenia uczestników do dnia 18 sierpnia drogą elektroniczną na adres promocja@mbpzory.pl

Dla aktywnej publiczności biblioteka przewidziała drobne upominki. Na zakończenie imprezy wystąpi Mariola Konieczna, autorka tekstów poetyckich, obdarzona ciepłym głosem kompozytorka i wykonawczyni (śpiew, gitara) oraz Jarosław Reclik (gitara). Więcej o artystach można przeczytać tutaj.

Jakie imprezy czekają w mieście? Sprawdź

Czym jest slam poetycki?

Jest to publiczna rywalizacja poetów, podczas której rolę jury pełni publiczność. To swoiste skrzyżowanie poezji i performance’u. Zasady slamu są proste. Slamerzy mają po trzy minuty na wygłoszenie swojego tekstu do mikrofonu. Nie mogą używać instrumentów ani rekwizytów. Publiczność może dowolnie reagować na ich twórczość, czyli zagłuszać slamerów buczeniem, nagradzać oklaskami lub im dogadywać.

UWAGA! W RAZIE NIEPOGODY SPOTYKAMY SIĘ W FOYER KINA NA STARÓWCE

Nawet 500 zł dla najlepszego slamera

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również