Wiadomości z Żor

Nauka pierwszej pomocy i morsowanie na Żorach? Warto ruszyć na Śmieszek!

  • Dodano: 2023-02-17 12:00

Już w najbliższą niedzielę będzie można nauczyć się udzielania pierwszej pomocy na żorskim Śmieszku. Choć warsztaty skierowane są głównie do morsów to może wziąć w nich udział każdy chętny!

19 lutego na Śmieszku w Żorach zapowiedziano przeprowadzenie warsztatów z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej „Pierwsza poMORS” z GPR Knurów i MOSIR Żory. Niedzielne morsowanie upłynie nie tylko pod znakiem prozdrowotnej kąpieli i wzmacniania odporności, ale również nauki pomocy osobom w nagłych wypadkach.

Pierwsza pomoc z GPR Knurów na żorskim Śmieszku już w niedzielę!

Warsztaty przeprowadzi dla chętnych Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Knurowa. Uczestnicy poznają podstawy pierwszej pomocy (w teorii i praktyce), a także dowiedzą się, co robić w przypadku hipotermii.

Do tego konkursy dla dzieci i dorosłych, pokaz pracy ratowników i psów pracujących w knurowskiej GPR, przedstawienie specyfikacji pracy podczas poszukiwań, a także pogadanki o bezpieczeństwie podczas wycieczek i wykorzystaniu aplikacji Siron.

Impreza zostanie zorganizowana w najbliższą niedzielę, 19 lutego w pobliżu stawu Śmieszek w Żorach w ramach Morsowania z Luxtorpedą. Początek o godzinie 11.00.

Zapraszamy do bezpłatnego udziału wszystkich chętnych. Tematy zdecydowanie na czasie, a wśród nich m.in. teoria i praktyka pierwszej pomocy, zagadnienie hipotermii, pokazy i pogadanki oraz konkursy dla dzieci i dorosłych. – zapewniają organizatorzy, czyli GPR Knurów, Stowarzyszenie Luxtorpeda i MOSiR Żory.

pierwsza pomoc morsowanie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również