Wiadomości z Żor

Najpierw wykradli jej dane, a potem pieniądze. 37-latka straciła 1700 złotych

  • Dodano: 2019-11-05 12:15

37-letnia mieszkanka Żor to kolejna osoba oszukana przez przestępców rozsyłających fałszywe linki.

Kobieta zgłosiła się wczoraj do komendy i poinformowała, że właśnie została okradziona. Korzystając z fałszywego hiperłącza, prowadzącego na rzekomą stronę banku, straciła z konta 1700 złotych.

Wczoraj do komendy zgłosiła się 37-letnia mieszkanka Żor, która padła ofiarą oszustów. Kobieta na popularnym serwisie sprzedażowym wystawiła odzież dziecięcą i wkrótce otrzymała wiadomość od osoby zainteresowanej zakupem. Podczas korespondencji sms-owej, w jednej z wiadomości otrzymała link, który miał być pomocny w sfinalizowaniu transakcji. Niestety, jak się okazało później posłużył jedynie do bezprawnego zdobycia danych do konta 37-latki.

Jak się okazało oszuści najpierw podstępem pozyskali dane do logowania na konto kobiety, a następnie wygenerowali kod blik i wypłacili z rachunku 1700 zł.

Apelujemy po raz kolejny, aby zachować szczególną ostrożność wobec wiadomości sms, zachęcających do kliknięcia w podany w nich link w celu dokonania nawet drobnych płatności. Linki te mogą kierować na fałszywą stronę banku. Nie odpowiadajmy na te wiadomości i nie korzystajmy z umieszczonych w nich linków, chrońmy swoje dane!

Apelujemy również, aby nie odpowiadać na sms-y oraz wiadomości e-mail nieznanego pochodzenia. Tym bardziej skłaniające nas do płatności za usługi bądź różnego rodzaju zaległości. Pamiętajmy, że informacje na temat zadłużenia lub różnego rodzaju płatności zawsze możemy sprawdzić w biurze obsługi klienta firmy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również