Wiadomości z Żor

Mobilny urzędnik na pomoc seniorom i osobom z niepełnosprawnościami

  • Dodano: 2020-03-16 10:00

Z uwagi na pandemię koronawirusa na świecie, a także ogłoszony w Polsce stan zagrożenia epidemicznego bardzo ważne jest zachowanie zasad bezpieczeństwa, w tym przede wszystkim częste mycie rąk i unikanie dużych zgromadzeń ludzi.

W grupie podwyższonego ryzyka znajdują się osoby starsze oraz z niepełnosprawnościami, które powinny teraz szczególnie o siebie dbać.

Jeśli te osoby potrzebują załatwić pilną sprawę urzędową, mogą skorzystać ze wsparcia „Mobilnego urzędnika”

„Mobilny urzędnik” to usługa skierowana dla osób, które z uwagi na stan zdrowia (niepełnosprawność) czy podeszły wiek nie mają możliwości osobistego dotarcia do urzędu i załatwienia sprawy. Te osoby mogą liczyć na pomoc urzędnika, który dotrze do ich miejsca zamieszkania na terenie Żor. O pomoc „Mobilnego urzędnika” można wystąpić na kilka sposobów:

  • a) telefonicznie – informacja Urzędu Miasta Żory tel. 32 43 48 100 (Rynek 9) lub 32 43 48 200 (al. Wojska Polskiego 25)
  • b) wysyłając zgłoszenie na adres e-mail: mobilnyurzednik@ um.zory.pl
  • c) opiekun osoby, która chce skorzystać z pomocy „Mobilnego urzędnika” może zgłosić taką potrzebę w Urzędzie Miasta – informacje Urzędu Miasta Żory.

Wystarczy poinformować o potrzebie skorzystania z pomocy „Mobilnego urzędnika” oraz krótko wyjaśnić czego dotyczy sprawa, a także podać numer telefonu do kontaktu.

Następnie pracownik Urzędu Miasta Żory, odpowiedzialny za daną sprawę skontaktuje się z mieszkańcem, by ustalić sposób załatwienia sprawy i dogodny dla osoby zgłaszającej termin wizyty. Urzędnik dostarczy potrzebne dokumenty i pomoże w ich wypełnieniu.

Uwaga! W tym trudnym czasie apelujemy do mieszkańców - pamiętajmy o seniorach, osobach z niepełnosprawnościami czy osobach samotnych. Starajmy się pytać te osoby, czy nie potrzebują naszej pomocy oraz wspierać je np. w robieniu koniecznych zakupów, załatwieniu e-recepty i pójściu do apteki czy wyniesieniu śmieci.

Jeśli znacie osoby, które wymagają pomocy, a sami nie jesteście w stanie ich wesprzeć, to skontaktujcie się koniecznie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej (telefon: 32 43 42 412 i 32 43 43 713) lub Urzędem Miasta Żory (telefon: 32 43 48 200 lub 32 43 48 100).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.