Wiadomości z Żor

Mieszkaniec Żor został sparaliżowany. Trwa zbiórka na zakup specjalnego samochodu

  • Dodano: 2022-10-12 13:15

41-letni Kamil Kuczawski to mieszkaniec Żor. W listopadzie 2020 roku zachorował na zapalenie płuc spowodowane zakażeniem koronawirusem. W szpitalach spędził łącznie 10 miesięcy, a do domu wrócił sparaliżowany. Aby wrócić do normalnego życia, potrzebuje samochodu przystosowanego dla osób niepełnosprawnych.

Mieszkaniec Żor wygrał walkę z COVID-19, ale został sparaliżowany

W listopadzie 2022 roku 41-letniKamil Kuczawski zachorował na zapalenie płuc wywołane zakażeniem koronawirusem. U mężczyzny wystąpiły liczne powikłania, a dodatkowo doszło do zakażenia gronkowcem i sepsy. Podczas pobytu na oddziale neurologicznym w Reptach Śląskich u 41-latka wystąpiła zapaść umiejętności motorycznych. Nie był w stanie samodzielnie siadać i wstawać z łóżka. Jak się okazało, doszło do porażenia nerwów obwodowych. W styczniu 2021 roku mężczyzna rozpoczął intensywną rehabilitację, dzięki której powróciła mu siła w rękach. Niestety porażenie kończyn dolnych okazało się bardzo rozległe.

- Aktualnie poruszam się na wózku inwalidzkim z niedowładem obu nóg, po Reptach okazało się, że mam zerwane ścięgna stabilizujące i przykurcz ścięgna Achillesa w prawej nodze. Walczę dalej rehabilitując się w Pojda Rehabilitacja w Żorach od poniedziałku do piątku 2-3 godziny dziennie. Wydałem dzięki dobroci ludzi ponad 123 515,47 zł na rehabilitację oraz potrzebne sprzęty. Wszystko kosztuje majątek a ja zbieram fundusze na swoje leczenie – przekazał Kamil Kuczawski.

Pan Kamil chciałby grać w  RUGBY dla Osób Niepełnosprawnych IKS w Gliwicach, co niestety wiąże się z dojazdami dwa razy w tygodniu do Gliwic. 41-latek musiałby też we własnym zakresie kupić wózek do rugby, ale największym problemem jest zakup samochodu dostosowanego dla osób niepełnosprawnych. Koszt upatrzonego przez Pana Kamila używanego samochodu marki Skoda to 39 tysięcy zł.

- Pragnę was prosić o wsparcie mnie w rehabilitacji. Moim marzeniem jest być niezależnym od nikogo. Czy byli by państwo skłonni wspomóc mnie w zakupie przystosowanego samochodu dla osób niepełnosprawnych? - przekazuje Kamil Kuczawski. - Pomóżcie proszę w miarę waszych możliwości zrealizować moje przyziemne marzenia, samemu pojechać do lekarza na badania, na treningi, czy mecze - dodaje.

Jak wesprzeć Pana Kamila?

Aby wspomóc pana Kamila finansowo w rehabilitacji i zakupie samochodu przystosowanego dla osób niepełnosprawnych wystarczy wpłacić dowolną kwotę na zbiórkę TUTAJ lub przekazać Panu Kamilowi 1,5% podatku – informacje na ten temat znajdują się TUTAJ.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również