Wiadomości z Żor

Mieszkaniec Żor podał fałszywe dane, bo... obawiał się, że jest poszukiwany!

  • Dodano: 2021-03-05 14:00

49-letni mieszkaniec Żor próbował oszukać policjantów, gdyż obawiał się, że jest poszukiwany. Zamiast swoich danych osobowych podał dane należące do znajomego tyle, że ten odbywał właśnie karę pozbawienia wolności. Mundurowi nie dali się zwieść, przeprowadzili identyfikację i ustalili kim naprawdę jest mężczyzna.

Do zdarzenia doszło wczoraj nad ranem

Na jednym z osiedli policyjny patrol zauważył zakapturzonego mężczyznę, który na widok stróżów prawa nagle zmienił kierunek przemieszczania się. Policjanci postanowili sprawdzić, dlaczego mężczyzna chce uniknąć spotkania z nimi i przystąpili do legitymowania.

Wówczas to 49-latek podał dane innej osoby, jak się okazało znajomego, który akurat przebywa w jednym ze śląskich zakładów karnych. Niestety mężczyzna miał pecha, gdyż mundurowi szybko porównali zdjęcia obu mężczyzn w systemie i dostrzegli dużą różnicę. Choć ten nadal utrzymywał, że są to jego prawdziwe dane, dalsza identyfikacja przeprowadzona przez policjantów zajmujących się poszukiwaniem osób wykazała, że 49-latek kłamie.

Mężczyzna ostatecznie przyznał się, że postąpił tak, gdyż obawiał się, że jest poszukiwany. Za podanie fałszywych danych osobowych został ukarany pięciusetzłotowym mandatem karnym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również