Wiadomości z Żor

Mieszkańcy Żor ujęli pijanego kierowcę. Podziękował im Komendant Miejski Policji w Żorach

  • Dodano: 2020-02-13 10:15

Komendant Miejski Policji w Żorach spotkał się wczoraj z mieszkańcami miasta, którzy ujęli pijanego kierowcę na osiedlu Pawlikowskiego.

Kiedy Pani Katarzyna i Pan Maciej usłyszeli wieczorem niepokojący hałas dochodzący zza okna, wyjrzeli przez nie, a następnie bez chwili namysłu wybiegli z mieszkania i udaremnili dalsza jazdę nietrzeźwemu mężczyźnie. W spotkaniu z bohaterami społecznej kampanii "Nie reagujesz – akceptujesz" uczestniczyła również podinsp. Agata Głowacka – szefowa żorskiej drogówki.

Do zdarzenia doszło jeszcze w ubiegłym roku, kiedy to w niedzielny, wrześniowy wieczór Pani Katarzyna i Pan Maciej spędzali wolny czas w domu. W pewnej chwili usłyszeli dochodzący z zewnątrz hałas, który na tyle ich zaniepokoił, że wyjżeli przez okno. Ich oczom ukazał się widok poruszającego się nieudolnie kierowcy, który cofając samochodem uszkodził inny zaparkowany przed blokiem pojazd.

Nie zastanawiając się ani chwili Pan Maciej ze swoją partnerką wybiegli przed blok i powstrzymali mężczyznę od dalszej jazdy, zanim to jednak się stało Pan Maciej pieszo podążał za oddalającym się samochodem. W końcu ujął kierowcę, a następnie z Panią Katarzyną przekazał w ręce policjantów. Wówczas to okazało się, że 61-latek w wydychanym powietrzu miał prawie 3 promile alkoholu.

Pani Katarzyna i Pan Maciej zaproszenie na spotkanie z komendantem otrzymali jeszcze w ubiegłym roku, jednak z przyczyn osobistych nie mogli wziąć w nim udziału. Dlatego też, aby tradycji stało się zadość do komendy zostali zaproszeni ponownie. Wczoraj usłyszeli zasłużone gratulacje za wzorową postawę obywatelską, które złożył im Komendant Miejski Policji w Żorach insp. Grzegorz Grabiec i wyrazy uznania przekazane przez naczelnika wydziału ruchu drogowego podinsp. Agatę Głowcką Bohaterowie otrzymali też listy pochwalne i upominki ufundowane przez Biuro Promocji Urzędu Miasta w Żorach i przekazane w imieniu prezydenta przez Panią Annę Ujmę piastującą stanowisko Pełnomocnika Prezydenta ds Promocji, Kultury i Sportu.

Serdecznie gratulujemy wzorowej postawy obywatelskiej!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.