Wiadomości z Żor

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza do Klubu Guitar&Song

  • Dodano: 2022-11-10 08:15, aktualizacja: 2022-11-10 08:18

Muzyka sprawia, że masz ciarki? Śpiewasz tylko pod prysznicem, bo boisz się reakcji otoczenia? Zamiast liter zaczynasz widzieć gitarowe chwyty? Oceniasz ludzi nie po czynach, ale po guście muzycznym?

Klub Guitar&Song

Najnowszej inicjatywy wyjątkowych spotkań muzycznych dla ludzi wrażliwych, o artystycznej duszy, którzy chcieliby spędzić wolny czas w sposób nietuzinkowy. Cykliczne spotkania będą nie tylko okazją do spotkania innych miłośników gitarowych brzmień, ale również przestrzenią do dzielenia się swoimi emocjami, sygnalizowania potrzeb kulturalnych i estetycznych. Poznasz nowych ludzi, tak samo zakochanych w muzyce, jak ty. A przy okazji... nauczysz największych gitarowych tajników.

Spotkania gitarowego Klubu będą odbywać się na poddaszu Domu Kultury. W miejscu trochę zapomnianym, lecz urokliwym, które bez względu na panujące warunki zawsze zachowuje kameralny charakter. Na „strychu” znajduje się mała scena, dobra akustyka, a drewniane belki konstrukcyjne zapewniają niezobowiązującą atmosferę. A co najważniejsze, miejsca starczy dla każdego.

Powstanie klubu jest autorskim pomysłem pana Jacka Świtacza, któremu gitara towarzyszy od czternastego roku życia. Jest jego największą pasją, nieodłącznym atrybutem, wierną towarzyszką i w radościach i w smutkach. Jak sam mówi, stała się integralną częścią jego tożsamości. Wokół niej koncentruje się (aż chce się napisać koncertuje) całe jego życia. Muzyka gitarowa stała się nie tylko narzędziem do pracy, ale intymną filozofią, którą chce się również podzielić z innymi.

Trzeba na żywo usłyszeć, jakie cuda wyczynia na gitarze. Najbliższa ku temu okazja to inauguracyjne spotkanie Klubu, które przypada na 24 listopada. Jacek Świtacz wykona na żywo mini recital i osobiście opowie o projekcie. Poddasze wypełni się prawdziwą muzyką. Wstęp wolny.

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza do Klubu Guitar&Song

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również