Wiadomości z Żor

Międzynarodowy Dzień Jogi w żorskim MOK-u

  • Dodano: 2019-06-25 09:30

Żorzanie dołączyli się do joginów i joginek z całego świata z okazji obchodów Dnia Jogi – zobacz zdjęcia.

Choć właściwą datą Międzynarodowego Dnia Jogi jest 21 czerwca, to w Żorach obchodzono go w poniedziałek, 24 czerwca. Joginki i jogini pod opieką Agnieszki Bacińskiej-Paszek ze szkoły jogi Padma ćwiczyli swoje ciało i ducha.

Międzynarodowe dni jogi są organizowane od 2015 r., kiedy to ONZ wprowadziła je do oficjalnego kalendarza świąt na wniosek Indii.

„To był majstersztyk premiera Modiego” - ocenia dla PAP Varun Acharya, który pracuje w dziale marketingu jednej z największych firm w Gurgaon, pod Delhi. 

„Wcześniej jogę praktykowali sadhu, wędrowni mnisi albo jogini, i może grono entuzjastów, ale nie była czymś popularnym. Teraz jest modna, jest czymś, z czego jesteśmy dumni i możemy się pochwalić przed światem” - uważa Amartya, instruktor jogi z południowego Delhi.

Podczas Dnia Jogi sieć obiegły zdjęcia tysięcy ludzi ćwiczących jogę, m.in. żołnierzy na kadłubie indyjskiego okrętu podwodnego, na lotniskowcu, a także funkcjonariuszy indyjsko-tybetańskich służb granicznych w Ladakh, na wysokości 5400 m n.p.m.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.