Wiadomości z Żor

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc odwołał dyspensę spowodowaną koronawirusem

  • Dodano: 2021-06-21 11:15

Od niedzieli 20 czerwca przestaje obowiązywać dyspensa od obowiązku uczestnictwa we mszy świętej w niedzielę i święta. Taką decyzję podjął abp Wiktor Skworc. 


Abp Skworc odwołuje dyspensę spowodowaną koronawirusem

Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski, podjętą na 389. Zebraniu Plenarnym w Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach  11–12 czerwca br., z dniem 20 czerwca br., tj. od najbliższej niedzieli, metropolita katowicki odwołuje dyspensę od uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane.

- Mając na uwadze, że Eucharystia jest źródłem i szczytem chrześcijańskiego życia, a także sakramentem spotkania z żywym Jezusem Chrystusem, usilnie zapraszam wszystkich wiernych archidiecezji do nieustannego odkrywania wartości świętej Wieczerzy, szczególnie poprzez regularne uczestnictwo w niedzielnej Mszy św. Licząc na życzliwe przyjęcie tego zaproszenia, nadal proszę Was o respektowanie aktualnie obowiązujących przepisów sanitarnych - czytamy w komunikacie abp. Wiktora Skworca

Dyspensę wprowadzono na początku pandemii, ze względu na obowiązujące ograniczenia. W kościele podczas nabożeństw nadal obowiązuje reżim sanitarny. Teraz już katolicy mają obowiązek chodzić do kościoła na nabożeństwa. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.