Wiadomości z Żor

Małżeństwa z Żor świętowały 60. rocznicę ślubu

  • Dodano: 2022-02-22 08:45, aktualizacja: 2022-02-22 08:51

Diamentowe Gody, czyli 60. rocznicę zawarcia małżeństwa świętowały w ostatnim czasie dwie żorski pary. Przy tak wyjątkowej okazji, jubilaci otrzymali życzenia oraz gratulacje od Prezydenta Miasta Żory – Waldemara Sochy.

Diamentowe Gody w Żorach!

60. rocznicę pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo Elżbieta i Wacław Sobczykowie. Pani Elżbieta jest rodowitą żorzanką, urodziła się w Osinach. Pan Wacław natomiast urodził się w Borkach w powiecie piotrkowskim, a do naszego miasta przyjechał jako młody chłopak w poszukiwaniu pracy. Małżonkowie poznali się w pracy w PGR. Związek małżeński zawarli w Żorach i po ślubie  zamieszkali w Osinach, gdzie  mieszkają do dnia dzisiejszego. Pan Wacław pracował również w młynie w Żorach, a Pani Elżbieta w szkole w Osinach. Wspólnie wychowali 6 dzieci oraz doczekali się 8 wnucząt  i 7 prawnucząt.

Diamentowe Gody świętowali również Państwo Renata i Leon Marciszowie. Oboje pochodzą z żorskiej dzielnicy Rogoźna, gdzie mieszkają przez całe życie. Pan Leon z zawodu jest malarzem i prowadził własną działalność gospodarczą, zaś Pani Renata prowadziła własne gospodarstwo rolne. Jubilaci mają jednego syna i doczekali się jednej wnuczki i jednej prawnuczki.

Uhonorowanie jubilatów

Ze względu na stan epidemii i związane z tym obostrzenie zrezygnowano z organizacji uroczystego spotkania jubilatów z Prezydentem Miasta Żory, Waldemarem Sochą. Szacowni Jubilaci zostali jednak uhonorowani w swoim miejscu zamieszkania – otrzymali list gratulacyjny, bukiet kwiatów oraz kosz upominkowy.

- Serdecznie gratulujemy pięknej rocznicy i życzymy wiele szczęścia, zdrowia i radości na dalsze wspólne lata życia! - czytamy w komunikacie na stronie internetowej Urzędu Miasta Żory.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.