Wiadomości z Żor

Maluchy z żorskich komend odwiedziły komendę policji

  • Dodano: 2019-09-19 11:30

Dwie grupy z żorskich przedszkoli odwiedziły wczoraj siedzibę mundurowych.

Maluchy nie tylko zwiedziły komendę, ale i wzięły udział w niezwykle cennej lekcji. Dowiedziały się m.in. jak rozpoznać prawdziwego policjanta, ale przede wszystkim jak przestrzegać bezpieczeństwa, szczególnie w kontaktach z obcymi.

"Stokrotki" i "Kropeczki" to maluchy z dwóch żorskich przedszkoli, które zawitały w policyjne progi

Po przywitaniu z policjantką przemaszerowały one na świetlicy, gdzie odbyła się główna część spotkania. Tam dowiedziały się na czym polega policyjna służba i jak rozpoznać prawdziwego policjanta.

Przedszkolakom zaprezentowano również edukacyjny film poświęcony bezpieczeństwu najmłodszych na drodze i w kontaktach z obcymi, a także poinstruowano jak zachować się w trudnej sytuacji.

W drugiej części spotkania maluchy zwiedziły komendę i zajrzały do "ciekawych" pomieszczeń. Mogły na chwilę spojrzeć przez kraty, a także "rzucić okiem" na miasto z pomieszczenia monitoringu.

W organizacji spotkania policjantce pomagała Pani Wiktoria Kałus, która jest studentką Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe i obecnie odbywa praktyki w żorskiej komendzie. Z jej rąk maluchy też otrzymały Zeszyty Bezpiecznego Przedszkolaka przekazane przez Stowarzyszenie "Bezpieczne Miasto" w Żorach, których wydruk sfinansowało miasto.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.