Wiadomości z Żor

Lipcowe atrakcje z okazji 750. urodzin Miasta Żory!

  • Dodano: 2022-07-04 12:30

W lipcu również świętujemy 750. urodziny Miasta Żory! Urząd Miasta w Żorach zaprasza do zapoznania się z harmonogramem jubileuszowych imprez i wydarzeń.

750. urodziny Miasta Żory - program

W poniedziałek, 4 lipca o godz. 18:00 rozpoczną się uroczyste obchody jubileuszu 100-lecia przyłączenia Żor do Polski. Spod Muzeum Miejskiego, mieszczącego się przy ul. Muzealnej 1/2, wyruszy kolumna Wojska Polskiego wraz z rekonstruktorami Dywizjonu Artylerii Konnej oraz Orkiestrą Reprezentacyjną Policji Województwa Śląskiego. O godz. 18:30 nastąpi oficjalne przywitanie uczestników przemarszu przez władze miasta, oficjeli i zebranych mieszkańców. Odsłonięta zostanie również pamiątkowa tablica, a następnie odbędzie się uroczysty Apel Pamięci. Część artystyczna obchodów rozpocznie się na rynku o godz. 19:00. Wystąpi Orkiestra Reprezentacyjna Policji Województwa Śląskiego. O godz. 19:45 na scenie wystąpi śląski artysta Wojciech Ciuraj, który zaprezentuje „Tryptyk Śląski” - czyli muzyczną opowieść o powstaniach śląskich.

W środę, 6 lipca o godz. 16:00 w Parku Cegielnia odbędzie się Otwarty Wakacyjny Turniej Gry w Bule – dublety. Dwa dni później, 8 lipca przy hali sportowej MOSiR odbędą się otwarte zajęcia jogi z instruktorem – Małgorzatą Kubica. Kolejne zajęcia z jogi zaplanowano na godz. 17:30 w piątek, 22 lipca. Więcej informacje można znaleźć na www. mosir.zory.pl.

W weekend 8-10 lipca w Zielonym Jarze przy ul. Boryńskiej odbędzie się Kino Letnie. Przez trzy dni w godzinach wieczornych będą wyświetlane seanse dla dzieci i dorosłych. Program Kina Letniego na stronie żorskiego Kina "Na Starówce". 

W niedzielę, 10 lipca, na terenie Ośrodka MOSiR w Roju, odbędzie się Turniej Tenisa Ziemnego w kategorii powyżej 18 lat.

W czwartek, 14 lipca o godz. 18:30 w Parku Cegielnia Weronika Porada zaprosi na Fitness pod chmurką. Są to cykliczne i otwarte zajęcia, które zaplanowano również na godz. 18:30 w czwartek 21 oraz czwartek 28 lipca.

W sobotę, 16 lipca Ośrodek MOSiR w Roju stanie się miejscem tenisowych rozgrywek – od godz. 9:30 ruszają VII Otwarte Mistrzostwa Śląska w Siatkówce Plażowej mężczyzn.

Następnego dnia, 17 lipca o godz. 13:00 w Parku Cegielnia odbędzie się rowerowa impreza – Extreme Bike Tour 2022 w ramach 9. Żorskiego Dnia Rodziny. W programie między innymi pokazy ewolucji rowerowych dirt jumping, uliczne spektakle teatralne o tematyce rowerowej, freestyle Bicykl, animacje i przejażdżki na zabytkowych rowerach, rowerowo-szkoleniowy tor grawitacyjny, strefa bezpieczeństwa - symulator jazdy na motocyklu, stoiska alternatywne oferta rekreacyjno-sportowa punkty wystawiennicze, strefa dmuchańców dla dzieci, a także gastronomia. Więcej informacji na stronie internetowej MOSiR.

21 lipca, również w Parku Cegielnia zorganizowane będą Warsztaty Extreme City – szkolenie z jazdy na rolkach, hulajnodze i deskorolce. Warsztaty odbędą się w godz. 16:00-19:00. Kolejne zajęcia z tego cyklu w tych samych godzinach w czwartek, 28 lipca.

VII Otwarte Mistrzostwa Śląska w Siatkówce Plażowej w kategorii MIKSTY odbędą się w sobotę, 23 lipca o godz. 9:30 na terenie Ośrodka MOSiR w Roju. Również w tym dniu w godzinach 10:00-14:00 na żorskim kąpielisku „Śmieszek” atrakcje dla dzieci i młodzieży "Rozpakuj Tajemniczy kuferek" – animacje, ścieżka sensoryczna, bańki mydlane i dmuchańce.

Na wtorek, 26 lipca w godz. 15:00-18:00 zaplanowano wakacyjny program rekreacyjno – sportowy „Aktywnie w Dzielnicach z MOSiR-em” przy Szkole Podstawowej nr 3 w dzielnicy 700-lecia Żor.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również