Żory - portal miejski Zory.com.pl

Wiadomości z Żor

Kto wśród najemców w Galerii Wiślanka?

 • Dodano: 2017-11-27 08:30, aktualizacja: 2017-11-26 22:54

Już wkrótce w Żorach powstanie długo oczekiwane centrum handlowo-rozrywkowe. Wiadomo już kto będzie jednym z głównych najemców.

Otwarcie Galerii Wiślanka zaplanowano na połowę 2019 roku. Wiadomo już, że firma Mallson Polska, która odpowiada za koncepcję komercyjną oraz wynajem pozyskała market Lidl jako jednego z głównych najemców. Dyskont zajmie aż 2.300 m2 powierzchni.

O planach otwarcia nowoczesnego kompleksu handlowego pisaliśmy TUTAJ.

Cały obiekt będzie miał 15.000 m2, około 60 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych najpopularniejszych marek, jak również jedyne w mieście - wielosalowe kino.

Nowoczesna galeria powstaje przy głównym skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 935 (będącej częścią obwodnicy miasta dochodzącej do autostrady A1) i drogi krajowej nr 81 (o dużym natężeniu ruchu, prowadzącej z Katowic w Beskidy), zwanej popularnie ”Wiślanką”. Inwestorem jest spółka Błysk Investment Group.

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • Edzia

  No Tak....miasto średnie 100 tysieczne ale co tam 5 biedronek lidle tesca itd itd parodia zarabiamy krocie trzeba mieć gdzie kase wydac... kino na starówce padnie po tylu latach połowa sklepów tez targowisko zaoraja ale luz przecież sieciowki rządzą żal polskiego przedsiębiorcy bardzo żal...

 • Shopper

  Może po prostu skopiujcie Focus lub Plaze, skoro nie wiecie jakie sklepy mają być w galerii. Ludzie, miejsce przy drodze K-ce -Wisła a tu mowa o Lidlu? Parodia jakaś. Kto za to odpowiada? No chyba nie prezydent? chociaż mając wielką trojcę doradców, to bardzo możliwe:) szkoda gadać. Żory, chwalmy więc Rybnik, za centra handlowe:)

 • Żorzanka

  Pewnie skończy się tak jak na Alei Zjednoczonej Europy... żeby iść do sklepów trzeba przebiegać w deszczu i na mrozie w obecnych miesiącach jak na jakimś targu...w Żorach się nie doczekamy normalnej galerii gdzie można wejść do środka, iść do ciekawych sklepów albo do lepszego kina. W Żorach w marną pogodę pozostaje siedzieć w domu. Może kolejna biedronka tam będzie? Bo mało ich w Żorach. Albo Tesco ? Albo wiem ! Chińskie Centrum Handlowe ! Bo żeby iść do jakiegoś lepszego sklepu to na prawdę trzeba jechać poza Żory..

 • Nie umiesz czytac

  Lidl jak widac na zdjęciu:)

 • mario

  Zamiast iść do sklepu można iść do parku,do lasu...Co to się porobiło,że ludzie chodzą do sklepów się relaksować.

 • MieszkaniecŻor

  Kolejne plany "wspaniałej" galerii w Żorach w której mieszkańcy będą mogli spędzić wolny czas, spotkać się ze znajomymi i porozmawiać... Chyba w kolejce do kasy w lidlu ! hahaNo cóż... Dalej trzeba będzie jeździć do Rybnika.

 • Żorzanin33

  Po.co kolejny Lidl dajcie jakies konkretne ubrania buty rtv czy inne ktore są np w Rybnickim Fokusie lub Plazie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.