Żory - portal miejski Zory.com.pl

Wiadomości z Żor

Kto najbardziej przysłużył się Żorom?! Poznaliśmy laureatów!

  • Dodano: 2018-02-25 08:45, aktualizacja: 2018-02-25 08:56

W sobotę 24.02. podczas uroczystej gali przyznano najważniejsze miejskie wyróżnienia - Phoenix Sariensis. Nie zabrakło także artystycznych wrażeń. Dla zgromadzonych gości wystąpiła grupa Alla Vienna i chór Vivid Singers. Zobaczcie naszą fotorelację!

Laureatami dziewiętnastej edycji nagród Phoenix Sariensis są: firma JBG-2 działająca na rynku urządzeń chłodniczych i inwestująca również w Żorach oraz Towarzystwo Wspierania Twórczości Dzieci i Młodzieży Ballo, które w tym roku obchodzi swoje 15-lecie.

„Dla nas jest to dodatkowe wzmocnienie, że wśród tych wielu stowarzyszeń, które funkcjonują w mieście zauważono tą taką lekką może nietypowość działania, to że tak wiele przez te ostatnie lata się zmieniło. I to co sercu najbardziej miłe, że dokładnie w nadchodzący jubileusz taka nagrodę możemy odebrać.” – dziękował prezes Towarzystwa Andrzej Zabiegliński.

Podczas gali w "Scenie na Starówce" wręczono także nagrodę Tryptyk Żorski. W tym roku doceniona została pani Joanna Lojza.

„Z urodzenia Żorzanka, z wykształcenia historyk, z zamiłowania nauczyciel historii w I LO im. Karola Miarki oraz Gimnazjum nr 1, świetny nauczyciel regionalizmu od 2000 roku.” – mówiła prezes TMMŻ Maria Pałuchowska.

Podczas uroczystości nie zabrakło także artystycznych wrażeń. Orkiestra Alla Vienna oraz chór Vivid Singers zaprezentowali niezwykłe symfoniczne aranżacje nieśmiertelnej muzyki zespołu QUEEN.

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.