Żory - portal miejski Zory.com.pl

Wiadomości z Żor

Kto najbardziej przysłużył się Żorom?! Poznaliśmy laureatów!

  • Dodano: 2018-02-25 08:45, aktualizacja: 2018-02-25 08:56

W sobotę 24.02. podczas uroczystej gali przyznano najważniejsze miejskie wyróżnienia - Phoenix Sariensis. Nie zabrakło także artystycznych wrażeń. Dla zgromadzonych gości wystąpiła grupa Alla Vienna i chór Vivid Singers. Zobaczcie naszą fotorelację!

Laureatami dziewiętnastej edycji nagród Phoenix Sariensis są: firma JBG-2 działająca na rynku urządzeń chłodniczych i inwestująca również w Żorach oraz Towarzystwo Wspierania Twórczości Dzieci i Młodzieży Ballo, które w tym roku obchodzi swoje 15-lecie.

„Dla nas jest to dodatkowe wzmocnienie, że wśród tych wielu stowarzyszeń, które funkcjonują w mieście zauważono tą taką lekką może nietypowość działania, to że tak wiele przez te ostatnie lata się zmieniło. I to co sercu najbardziej miłe, że dokładnie w nadchodzący jubileusz taka nagrodę możemy odebrać.” – dziękował prezes Towarzystwa Andrzej Zabiegliński.

Podczas gali w "Scenie na Starówce" wręczono także nagrodę Tryptyk Żorski. W tym roku doceniona została pani Joanna Lojza.

„Z urodzenia Żorzanka, z wykształcenia historyk, z zamiłowania nauczyciel historii w I LO im. Karola Miarki oraz Gimnazjum nr 1, świetny nauczyciel regionalizmu od 2000 roku.” – mówiła prezes TMMŻ Maria Pałuchowska.

Podczas uroczystości nie zabrakło także artystycznych wrażeń. Orkiestra Alla Vienna oraz chór Vivid Singers zaprezentowali niezwykłe symfoniczne aranżacje nieśmiertelnej muzyki zespołu QUEEN.

Najnowsze informacje z Żor w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.