Wiadomości z Żor

Konfrontacje w Muzeum

  • Dodano: 2018-03-20 07:45, aktualizacja: 2018-03-19 20:52

Muzeum w Żorach zaprasza do udziału w spotkaniach, warsztatach i zajęciach dla dzieci i młodzieży w ramach muzealnego autorskiego projektu Anny Flagi: „Konfrontacje”.

Projekt  rozpoczyna wystawa pt. Architektura sztuki. Przestrzeń wnętrza. Konfrontacje, która nadaje ton i analizom i rozważaniom na temat sztuki awangardowej i współczesnej. Projekt adresowany jest zarówno do dojrzałego odbiorcy zainteresowanego sztuką jak i do dzieci i młodzieży. Narodził się z potrzeby propagowania wiedzy o sztuce i chęci promocji twórczości polskich artystów młodego i średniego pokolenia.

W tym roku, rozważaniom poddany zostanie temat architektury jako miejsca, przestrzeni, pejzażu, tego co nas otacza oraz wewnętrznego świata - niejako wirtualnej przestrzeni artysty.

W ramach muzealnego cyklu spotkań: Prowincjonalny Ogrodu Sztuk omawiane będą zagadnienia architektury w sztuce oczami historyka sztuki i artysty, śledząc jej wątki od antyku do początku XX wieku, a na wybranych przykładach analizowany będzie motyw „przestrzeni wnętrza” artysty.

Przybliżymy biografie oraz twórczość Salvadora Dali, Zdzisława Beksińskiego, Władysława Strzemińskiego i Katarzyny Kobro oraz kierunki w sztuce: konstruktywizm, suprematyzm, abstrakcjonizm geometryczny.

Wybór tematów i ich wymowę wzmocnią warsztaty, podczas których pokusimy się o subiektywną wypowiedź na  temat „przestrzeni” pod kątem malarsko-architektonicznym.

Rozmawiać będziemy i tworzyć w obrębie następujących zagadnień: przestrzeń wnętrza, miasto idealne, abstrakcja geometryczna. Chcemy przez to wraz z uczestnikami naszych spotkań i warsztatów w Muzeum, rozwijać wyobraźnię i kreację, uczyć analizy i  planowania. Chcemy byście doświadczyli, że sztuka nie zna barier ani granic.

Projekt potrwa do 15 kwietnia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również