Wiadomości z Żor

Koncerty, wystawa i aukcje. Już niedługo charytatywna impreza na rzecz pomocy Ukrainie! 

  • Dodano: 2022-03-17 12:15

„Wolna Ukraina” – pod takim hasłem już w najbliższą sobotę, 19 marca odbędzie się w Żorach charytatywna impreza, z której cały dochód przeznaczony zostanie na wsparcie dla Ukrainy i uchodźców z tego kraju. 

Koncert charytatywny na rzecz pomocy Ukrainie i Ukraińcom

Koncert to oddolna inicjatywa mieszkańców naszego Miasta, koordynowana przez Stowarzyszenie na rzecz kultury „Kantata”. Okazując solidarność z Ukrainą artyści zadeklarowali, że chętnie zagrają za darmo, by w ten sposób wesprzeć zbiórkę środków na pomoc naszym sąsiadom ze wschodu. 

Impreza charytatywna rozpocznie się w sobotę, 19 marca o godzinie 17:00 w Domu Kultury w Żorach (ul. Dolne Przedmieście 1). Udział w koncercie potwierdzili artyści:

  • Chwila Nieuwagi,
  • Ryczące Dwudziestki,
  • złożony z obywateli Ukrainy zespół Czarnobrywc'i,
  • MuzyKajaka.

Artyści nie pobierają wynagrodzenia za występ.

Na tym jednak nie koniec atrakcji!

Podczas imprezy popularny dziennikarz i reporter Marek Sygacz, który pracował na Krymie i wielokrotnie był na froncie w Donbasie, przedstawi „Opowieści z frontu”. 

Imprezie będzie też towarzyszyła wystawa malarstwa ukraińskiego artysty Viktora Stiepanowicza Gritsiny. Będzie można nie tylko obejrzeć jego prace, ale także je zakupić – środki ze sprzedaży obrazów zostaną przeznaczone na wsparcie artysty, który obecnie przebywa w Ukrainie walcząc o wolność swojego kraju. 
Podczas koncertu odbędą się także licytacje, z których dochód również wesprze Ukrainę. Na licytację trafi m.in. obraz Viktora Stiepanowicza Gritsiny oraz piękne gliniane serce.  

Zbiórka na rzecz Ukrainy

Prowadzona będzie też zbiórka do puszek na rzecz wsparcie Ukrainy – przeprowadzi ją żorski sztab WOŚP. 

Bilety wstępu na koncert będą sprzedawane w formie cegiełek na rzecz pomocy Ukrainie i uchodźcom z tego kraju. 
Koncert charytatywny „Wolna Ukraina” organizowany jest przez Stowarzyszenie na Rzecz Kultury „Kantata” z Żor, we współpracy z Żorskim Centrum Organizacji Pozarządowych, Miejskim Ośrodkiem Kultury w Żorach i Miastem Żory, a także żorskimi Radami Dzielnic. 

Koncerty, wystawa i aukcje. Już niedługo charytatywna impreza na rzecz pomocy Ukrainie! 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również