Wiadomości z Żor

Kolorowe damy wywołują uśmiech na twarzach pacjentów z oddziałów onkologicznych

  • Dodano: 2019-07-09 15:00

Kolorowe damy sprawiają, że w onkologicznym świecie wypełnionym bólem i smutkiem, pacjenci się uśmiechają.

Stowarzyszenie "Kolorowe damy" zajmuje się pomocą pacjentom przebywającym na oddziałach onkologicznych. Obecnie tworzą je - Małgorzata Bis, Beata Łączyńska, Izabela Neumann-Tarasiewicz i Agnieszka Bogusz.

Mamy jednak nadzieję w niedługim czasie przybędzie nam członków - mówią członkinie stowarzyszenia.

Stowarzyszenie powstało 1 marca 2019 roku, jednak wszystko zaczęło się dawno temu od akcji "Daj coś KOLORowego". Członkinie stowarzyszenia w ramach akcji cyklicznie odwiedzają oddziały onkologiczne, by wesprzeć pacjentki. Dzięki darczyńcom i organizowanym zbiórkom zbierają kolorową biżuterię, apaszki czy kosmetyki, z których tworzą prezenty dla pacjentek z oddziałów onkologicznych.

Same jesteśmy pacjentkami onkologicznymi, więc doskonale wiemy, co przeżywa się na oddziale onkologii - mówią mieszkanki Knurowa.

Cała akcja "Daj coś KOLORowego" skierowana jest do pacjentów w kilku oddziałach w Polsce m.in.

  • w Gliwicach,
  • Rudzie Śląskiej,
  • Łodzi,
  • Rawie Mazowieckiej,
  • Sieradzu.

Najważniejsze jest zebranie rzeczy wśród ludzi dobrego serca. Oczywiście cały czas poszukiwani są darczyńcy: firmy oraz osoby prywatne, które wesprą akcję "Daj coś KOLORowego".

Obecnie planujemy event tym razem w Knurowie i mamy nadzieję, że będzie to pierwsza impreza z wielu jaką będziemy organizować lub współorganizować. Jako stowarzyszenia posiadamy stronę na portalu społecznościowym Facebook oraz w przygotowaniu jest strona internetowa. Nasze numery telefonów dostępne są na stronie, wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu. Staramy się naszą wiedzę i doświadczenia wykorzystać na coś dobrego pomagając innym - mówią członkinie stowarzyszenia. - W związku, z tym że stawiamy pierwsze kroki jako stowarzyszenie, prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Odwdzięczymy się pomocą i zaangażowaniem. Nasze środki pochodzą ze składek. Członkowskich, jeśli ktoś wyraża chęć pomocy, zapraszamy do kontaktu.

Masz "coś kolorowego"? Wolontariuszki proszą o kontakt na Facebooku i czekają na nowe rzeczy dla podopiecznych oddziałów onkologicznych.
Stowarzyszenie można również wesprzeć poprzez zrzutkę internetową.

Zebrane fundusze przeznaczymy między innymi na zakup pawilonu, który mogłybyśmy używać na eventach, imprezach plenerowych dla pacjentów onkologicznych. W związku z tym, że dopiero stawiamy pierwsze kroki jako stowarzyszenie, potrzebujemy środków na różne potrzebne nam rzeczy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również