Wiadomości z Żor

Kolejne areszty dla recydywistów

  • Dodano: 2020-06-29 10:30

Sąd tymczasowo aresztował na 3 miesiące dwóch mężczyzn, którzy dopuszczali się kradzieży sklepowych. 28-latkowi zarzucono ponad 20 takich czynów, a starszemu, 37-latkowi, dodatkowo groźby i naruszenie nietykalności cielesnej. Złodzieje kradzieży dopuszczali się w warunkach powrotu do przestępstwa, a popełniając je uczynili sobie z nich stałe źródło utrzymania.


28-latek z Żor tylko od kwietnia do czerwca dopuścił się 24 kradzieży sklepowych. Kradł głównie artykuły spożywcze i drogeryjne. Straty jakie uczynił przekroczyły 4 tys. złotych. Mężczyzna już wcześniej popełniał tego typu przestępstwa i był też za nie karany. Działając w warunkach tzw. recydywy kradł notorycznie, aż kilka dni temu wpadł w ręce kryminalnych. Ustalenia śledczych i zebrany materiał dowodowy pozwoliły na przedstawienie mu licznych zarzutów, a następnie na jego tymczasowe aresztowanie.

Los 28-latka podzielił również 37-latek bez stałego miejsca pobytu, który podobnie jak on działał w warunkach powrotu do przestępstwa. Mężczyzna kradł perfumy i alkohol, ale także groził popełnieniem przestępstwa 28-letniej mieszkance z Żor. Zaatakował też kobietę w miejscu publicznym naruszając tym samym jej nietykalność cielesną. Sąd przychylając się do wniosku o jego tymczasowe aresztowanie podniósł, że 37-latek dwukrotnie popełnił przestępstwo o charakterze chuligańskim i okazał rażące lekceważenie porządku prawnego, do tego nie stawiał się na dozór, któremu prokurator poddał go za inne przestępstwa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.