Wiadomości z Żor

Kolarze jutro przejadą przez Żory - będą utrudnienia w ruchu!

  • Dodano: 2022-06-28 10:00

W środę, 29 czerwca w Żorach wystartuje 33. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków. Utrudnienia przewidywane są w godzinach 9:30 - 10:40.

33. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków

Ceremonia rozpoczęcia Wyścigu odbędzie się w Parku Cegielnia przy ul. Folwareckiej w Żorach o godz. 9:30. Później nastąpi prezentacja wszystkich ekip kolarskich i start honorowy. Kolarze ruszą o godz. 10:15 spod hali MOSiR przy ul. Folwareckiej, gdzie zaplanowano start ostry. Peleton dojedzie do Alei Armii Krajowej, gdzie skręci w prawo i będzie kierował się do ul. Na Rudą, skąd kolarze pojadą ul. Pszczyńską w kierunku Rudziczki.

Ze względu na organizację i bezpieczeństwo uczestników wyścigu, poruszanie się ulicami znajdującymi się w obrębie trasy będzie niemożliwe od godz. 9:30. Aby uniknąć korków, kierowcy podróżujący autostradą A1 powinni korzystać z węzła Świerklany. Do Pszczyny najlepiej będzie dojechać przez Pawłowice, ponieważ na czas trwania przejazdu, nie będzie możliwości skrętu w ul. Pszczyńską z DK81. 

- Prosimy wszystkich, którzy w tym dniu będą przemieszczać się w pobliżu wyznaczonych tras wyścigu o wyrozumiałość i zachowanie ostrożności. Zachęcamy mieszkańców do bezpiecznego kibicowania! - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Żorach.

Kolarze będą mieli w sumie do pokonania aż 772 kilometry

Trasa wyścigu będzie przebiegać przez województwa śląskie, małopolskie, podkarpackie i świętokrzyskie. Wyścig zakończy się 2 lipca na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi.

Sponsorami etapowymi wyścigu w Żorach są Nifco Korea Poland Sp z o.o., Extral Sp. z o.o., Zakłady Techniki Komunalnej Sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Wioletta BaborskaWioletta Baborska
Źródło: Kolarze jutro przejadą przez Żory - będą utrudnienia w ruchu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.