Wiadomości z Żor

Kolarski peleton Tour de Pologne przejedzie przez Żory!

  • Dodano: 2019-07-29 14:15

W tym roku już po raz 76. czołowi kolarze z całego świata będą ścigali się na trasie Tour de Pologne.

Kolarze wystartują z rynku w Krakowie, by po przejechaniu ponad 1000 km przekroczyć linię mety w Bukowinie Tatrzańskiej. Na trasie tej niezwykłej sportowej imprezy ponownie znalazły się Żory!

Kolarska rywalizacja, podzielona na 9 etapów będzie toczyła się od 3 do 9 sierpnia

Żory znalazły się na trasie trzeciego etapu 76. Tour de Pologne, który odbędzie się w poniedziałek, 5 sierpnia. Zawodnicy wystartują na liczącą 150,5 km trasę etapu ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie, a rywalizację tego dnia zakończą na ulicach Zabrza.

Peleton wjedzie do naszego miasta od strony Szczejkowic około godziny 16:10, zmierzając ul. Szczejkowicką, a następnie ulicami: Rybnicką, Męczenników Oświęcimskich, al. Wojska Polskiego, al. Niepodległości i al. Jana Pawła II, ul. Okrężną i Główną w kierunku Krzyżowic.

W związku z koniecznością zapewnienia kolarzom swobodnego przejazdu przewidziane są utrudnienia w ruchu drogowym na terenie Żor, w godzinach od 15:30 - 16:30. Na czas przejazdu peletonu zamknięte będą wymienione powyżej ulice. Niemal do samego momentu przejazdu kolarzy zachowana zostanie natomiast przejezdność najważniejszych skrzyżowań w mieście, znajdujących się na trasie wyścigu, tj:
- skrzyżowania ul. Szczejkowickiej z DW 935 (ul. Nad Rudą),
- skrzyżowania al. Jana Pawła II z ul. Wodzisławską i Stodolną,
- skrzyżowania al. Jana Pawła II z al. Zjednoczonej Europy.

Ponieważ wyścig kolarski jest ogromnym przedsięwzięciem organizacyjnym Urząd Miasta Żory poszukuje wolontariuszy, chętnych do pomocy przy zabezpieczeniu trasy. Ich praca będzie polegała na pomocy w zatrzymaniu ruchu na mniejszych skrzyżowaniach oraz przy wlotach ulic. Wszystkie osoby pełnoletnie zainteresowanie wolontariatem mogą kontaktować się z Wydziałem Infrastruktury Miejskiej i Inwestycji pod numerem 608 018 676. Każdy z wolontariuszy zostanie ubezpieczony oraz otrzyma pamiątkową koszulkę Tour de Pologne.

Ostanie spotkania dla osób zainteresowanych wolontariatem obędzie się w poniedziałek, 29 lipca w godzinach 15:30 - 16:30 w siedzibie Urzędu Miasta Żory przy al. Wojska Polskiego 25, pokój nr 3 na parterze. Zapraszamy do współpracy!

Kolarski peleton Tour de Pologne przejedzie przez Żory!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również