Wiadomości z Żor

Kobieta uratowana od śmierci samobójczej!

  • Dodano: 2020-01-03 08:15, aktualizacja: 2020-01-03 08:24

Nie pierwszy raz policjanci z Żor ratowali ludzkie życie.

Na szczęście i tym razem przybyli we właściwym czasie, udzielili pierwszej pomocy i przekazali kobietę, która targnęła się na własne życie ratownikom medycznym. Dzięki pomocy bliskich i służb wielu osobom w kryzysie udaje się pomóc, jednak najważniejsze jest to by nie przeoczyć żadnych sygnałów.

Tuż przed 23.00 w sylwestrowy wieczór policjanci otrzymali zgłoszenie o próbie samobójczej, do której doszło na jednym z żorskich osiedli. Na numer alarmowy zadzwoniła bliska osoba kobiety, która w ostatni dzień roku postanowiła odebrać sobie życie.

Oficer dyżurny natychmiast pod wskazany adres wysłał policyjny patrol, a ten dotarł tam błyskawicznie i od razu ruszył z pomocą 33-latce. Mundurowi udzielili jej pierwszej pomocy, opatrzyli rany, a potem przekazali w ręce zespołu pogotowia ratunkowego.

Pamiętajmy, że wielu podobnych tragedii można uniknąć uważnie słuchając bliskich i okazując pomoc w kryzysie. Warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy pod numerem bezpłatnej linii telefonicznej 800 70 2222, 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu są gotowi ofiarować wsparcie osobom z myślami samobójczymi. Podobnie na stronie internetowej www.liniawsparcia.pl można uzyskać poradę specjalisty w dziedzinie psychiatrii, prawa, czy pomocy społecznej, porozmawiać przez czat internetowy, wysłać wiadomość e-mail oraz znaleźć informacje o instytucjach pomocowych.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.