Wiadomości z Żor

Jak zrobić paznokcie hybrydowe w 6 krokach?

  • Dodano: 2024-08-05 16:15, aktualizacja: 2024-08-21 21:03

Odpowiednio wykonana stylizacja hybrydowa może wytrzymać nawet do 3 tygodni, ciesząc estetyką przez cały ten czas. Jak ją zrobić krok po kroku w taki sposób, by zapewnić paznokciom optymalną trwałość? Od prawidłowo wykonanej hybrydy dzieli Cię tylko 6 kroków – poznaj je i doskonal swoją technikę malowania lakierami hybrydowymi aż do perfekcji!

Krok 1: ściągnięcie starej stylizacji

Stylizacja trzyma się najlepiej zdrowo wyglądającej płytki paznokcia, na której nie ma żadnych uszkodzeń mechanicznych czy zmian chorobowych. W związku z tym kluczem do sukcesu jest właściwe ściągnięcie poprzedniej hybrydy w taki sposób, by nie zniszczyć paznokci.

Jednym z najszybszych i najdelikatniejszych sposobów na usunięcie stylizacji jest skorzystanie z Removera Palu. Nasącz nim wacik bezpyłowy, przyłóż do płytki paznokcia i obwiń całość folią aluminiową. Po ok. 10 minutach hybryda powinna sama odejść od paznokcia bez pozostawiania śladów. Niekiedy trzeba jej w tym delikatnie pomóc drewnianym patyczkiem.

Krok 2: opracowanie płytki

Gdy już ściągniesz starą stylizację, możesz zacząć pracę nad kształtem i powierzchnią płytki. Zacznij od skrócenia paznokci do pożądanej długości i opracowania kształtu pilniczkiem, np. na migdał, owal czy kwadrat. Zwróć uwagę na to, by dobrać go do nie tylko do oczekiwań klientki, ale też do jej naturalnych uwarunkowań.

W tym kroku należy też usunąć drobne pozostałości poprzedniej stylizacji, które nie zeszły po zastosowaniu removera, i zmatowić płytkę. W tym celu sięgnij po bloczek polerski i starannie oszlifuj nim wszystkie paznokcie w taki sposób, by stały się gładkie, a jednocześnie matowe.

Krok 3: opracowanie skórek

Chociaż to kolor paznokci zwraca na siebie największą uwagę, to skórki mają duży wpływ na estetykę stylizacji. Na ich właściwe opracowanie należy poświęcić tyle czasu, ile to konieczne – pośpiech sprzyja powstawaniu zadziorów czy mikroranek, które mogą sprawiać klientce ból i wpływać negatywnie na wygląd stylizacji.

Jak usunąć skórki? O ile są mało problematyczne, wystarczy zastosować preparat do ich zmiękczania i odsunąć je drewnianym patyczkiem. Jeśli skórki zarastają płytkę, w ruch muszą już pójść albo cążki, albo profesjonalna frezarka ze spiczastym i kulkowym frezem. Możesz sprawdzić też porady na blogu Palu, które przeprowadzą Cię przez ten proces krok po kroku. Jeśli efekt Cię zadowala, odpyl i odtłuść paznokcie oraz skórki, używając wacika bezpyłowego nasączonego cleanerem.

Krok 4: nałożenie bazy

Wykonywanie stylizacji rozpocznij od aplikacji primera bezkwasowego. Gdy ten wyschnie, możesz przystąpić do naniesienia na płytkę cienkiej warstwy bazy. Upewnij się, że pokrywa cały paznokieć od nasady aż po koniec, a następnie utwardź ją w lampie.

Pamiętaj, że masz do wyboru bazy o różnych właściwościach. Wybierz taką, która najlepiej odpowiada potrzebom klientki, np. utwardzającą albo kauczukową.

Krok 5: malowanie lakierami hybrydowymi

Malowanie to zdecydowanie najprzyjemniejszy etap robienia hybrydy, zwłaszcza gdy klientka ma w planach coś ciekawego, jak np. paznokcie na ślub. Aby uzyskać estetyczny efekt, sięgnij po lakiery hybrydowe, duży wybór znajdziesz np. na stronie: https://palucosmetics.com/lakiery-hybrydowe. Zacznij od naniesienia pierwszej warstwy za pomocą zintegrowanego pędzelka i utwardzenia jej w lampie.

Teraz pomaluj płytkę jeszcze raz, tym razem starając się zacząć jak najbliżej skórek, ale bez brudzenia ich lakierem. Możesz odciągnąć delikatnie do góry proksymalny wał okołopaznokciowy klientki swoim kciukiem. Dobrym pomysłem może być skorzystanie z cienkiego pędzelka do zdobień i dojechanie nim po same skórki. Dzięki temu odrost pojawi się później niż zwykle. Zrób tyle warstw, ile będzie konieczne i każdą utwardź w lampie przez czas zalecany przez producenta.

Krok 6: wykończenie stylizacji topem

Ostatnim etapem wykonywania stylizacji hybrydowej jest jej utrwalenie pod transparentną warstwą odpowiadającą za połysk i ochronę przed ścieraniem koloru. W tym celu zaaplikuj na płytkę top o wybranym wykończeniu – np. w stylu wet nails lub z brokatem. Zadbaj o to, aby jego warstwa rozeszła się równomiernie po całej płytce, tworząc jednorodną taflę – pomóż sobie pędzelkiem lub odwróć palca na kilka sekund, by mogła zadziałać grawitacja.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.