Wiadomości z Żor

Informacja o jakości powietrza - 3 grudnia 2018 r.

  • Dodano: 2018-12-03 11:00

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach informuje o jakości powietrza w województwie śląskim. Dziś w Żorach jakość powietrza jest dobra. Podobnie będzie także jutro.

W niedzielę, 2 grudnia wystąpiły przekroczenia wartości dopuszczalnych średnich stężeń 24-godzinnych pyłu zawieszonego PM10 (50 μg/m3) na stacji: w Zabrzu o 2%. Nie wystąpiły przekroczenia wartości dopuszczalnych średnich stężeń: jednogodzinnych dwutlenku azotu (200 μg/m3), jednogodzinnych dwutlenku siarki (350 μg/m3), 24-godzinnych dwutlenku siarki (125 μg/m3), ośmiogodzinnych stężeń tlenku węgla (10000 μg/m3) oraz ośmiogodzinnych stężeń poziomu docelowego ozonu (120 μg/m3).

Zgodnie z komunikatem w poniedziałek, 3 grudnia jakość powietrza ze względu na poziom pyłu zawieszonego na obszarze aglomeracji rybnicko-jastrzębskiej, w tym w Żorach jest dobra - warunki umiarkowane do aktywności na wolnym powietrzu.

Prognozy wskazują, że także we wtorek, 4 grudnia prognozowana jakość powietrza ze względu na poziom pyłu zawieszonego, na całym obszarze województwa śląskiego będzie dobra.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również