Wiadomości z Żor

IMGW ostrzega przed upałami i burzami na terenie województwa śląskiego!

  • Dodano: 2019-07-29 11:15

W poniedziałek IMGW utrzymało ostrzeżenie 2 stopnia przed upałami dla niemal całego kraju. Przewidywana temperatura maksymalna na Śląsku ma sięgać 30-32 stopni.

IMGW informuje o możliwości wystąpienia burz z opadami deszczu na terenie Żor w dniu 29 lipca br..  Prognozowana wysokość opadów miejscami od 30 mm do 60 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami możliwe są opady gradu. Temperatura maksymalna w dzień sięgać będzie od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 19°C.

Jak informuje IMGW, alert drugiego stopnia oznacza, że przewiduje się wystąpienie zagrożenia dla zdrowia i życia. Mogą występować niebezpieczne zjawiska, których skutki mogą powodować zakłócenia w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana jest duża ostrożność, śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. IMGW apeluje o przestrzeganie wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia.

O ewentualnych utrudnieniach związanych z pogodą należy informować Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego
aleja Wojska Polskiego 25
44-240 Żory
tel. 32 434 82 00

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaleca, aby w związku z upałami ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, pić dużo niegazowanej wody, nie wychodzić, jeśli nie ma takiej potrzeby, z domu oraz unikać wysiłku fizycznego i picia alkoholu, który odwadnia organizm. Należy też pamiętać o noszeniu nakrycia głowy.

IMGW ostrzega przed upałami i burzami na terenie województwa śląskiego!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.