Wiadomości z Żor

Ile "kosztują" wykroczenia na drodze

  • Dodano: 2019-08-29 11:15

W związku z licznymi pytaniami o wysokość grzywien i punktów karnych, nakładanych przez policjantów w drodze mandatu karnego za poszczególne wykroczenia, zapraszamy do zapoznania się z obecnie obowiązującym taryfikatorem.

Taryfikator jest na bieżąco aktualizowany, a takie przewinienia jak przekroczenie prędkości, czy wyprzedzanie na przejściu dla pieszych są nadal najsurowiej karane. W tabeli, obok prezentowanych kwot, znajdują się także punkty karne, które przyznawane są w przypadku wybranych wykroczeń.

Jednym z ustawowych zadań Policji jest reakcja na popełniane wykroczenia, w tym drogowe

Choć nie zawsze musi ona zakończyć się nałożeniem mandatu karnego, gdyż policjant może poprzestać na zastosowaniu środków oddziaływania wychowawczego, to często łamanie prawa ma właśnie taki finał. Zdarza się, że wysokość nakładanych mandatów przyprawia o ból głowy, szczególnie wówczas, gdy jednym zachowaniem wyczerpiemy znamiona kilku wykroczeń.

Jeśli chcesz zatem dowiedzieć się ile mogą kosztować Cię niezgodne z prawem zachowania - koniecznie zapoznaj się z wysokością grzywien za poszczególne wykroczenia. Niektóre z kwot nie przewidują żadnych ustępstw, inne ubrane są w tzw. "widełki mandatowe".

Taryfikator mandatów do pobrania.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.