Wiadomości z Żor

[Foto] Obchody Święta Niepodległości w Żorach

  • Dodano: 2021-11-15 08:15, aktualizacja: 2021-11-15 08:51

W czwartek, 11 listopada obchodziliśmy 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Oficjalnym uroczystościom tradycyjnie towarzyszyły sportowe wydarzenia z udziałem mieszkańców Żor i okolic.

Mieszkańcy Żor świętowali Dzień Niepodległości

Uroczyste obchody w naszym mieście rozpoczęły się od złożenia kwiatów w hołdzie bohaterom pod pamiątkową tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ul. Szeptyckiego oraz pod Pomnikiem Walczących o Wolną Polskę na Placu Pamięci Narodowej, znajdującym się przy ul. Klimka. W ceremonii uczestniczyli: senator Ewa Gawęda, Waldemar Socha – Prezydent Miasta Żory, Jacek Świerkocki - Pełnomocnik Prezydenta ds. Społecznych i radny wojewódzki, Anna Szelka – Sekretarz Miasta, Piotr Huzarewicz - Wiceprzewodniczący Rady Miasta Żory, Kamil Owczarek - Wiceprzewodniczący Rady Miasta Żory, radni, przedstawiciele służb mundurowych, miejskich instytucji, stowarzyszeń i organizacji działających w Żorach. Następnie w kościele pw. św. św. Apostołów Filipa i Jakuba odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny.

Uroczyste złożenie kwiatów odbyło się przy udziale żorskich harcerzy z Hufca ZHP Żory im. hm. Władysława Drobnego, którzy zorganizowali i poprowadzili apel, a po części oficjalnej zebrali się na Rynku, aby rozpocząć Harcerską Grę Miejską.

Zawody strzeleckie i bieg z okazji Święta Niepodległości

Już od kilkunastu lat żorską tradycją, związaną z Narodowym Świętem Niepodległości są Otwarte Zawody Strzeleckie, organizowane przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Żorach we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Urzędem Miasta Żory. Po raz trzeci obchody odzyskania niepodległości przez Polskę żorzanie świętowali biegająco. W żorskim biegu biało-czerwonym udział wzięło 250 osób. Tym razem, uczestnicy odziani w biało-czerwone barwy, pobiegli wokół Parku Cegielnia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.