Wiadomości z Żor

[Foto] Obchody Święta Niepodległości w Żorach

  • Dodano: 2021-11-15 08:15, aktualizacja: 2021-11-15 08:51

W czwartek, 11 listopada obchodziliśmy 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Oficjalnym uroczystościom tradycyjnie towarzyszyły sportowe wydarzenia z udziałem mieszkańców Żor i okolic.

Mieszkańcy Żor świętowali Dzień Niepodległości

Uroczyste obchody w naszym mieście rozpoczęły się od złożenia kwiatów w hołdzie bohaterom pod pamiątkową tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ul. Szeptyckiego oraz pod Pomnikiem Walczących o Wolną Polskę na Placu Pamięci Narodowej, znajdującym się przy ul. Klimka. W ceremonii uczestniczyli: senator Ewa Gawęda, Waldemar Socha – Prezydent Miasta Żory, Jacek Świerkocki - Pełnomocnik Prezydenta ds. Społecznych i radny wojewódzki, Anna Szelka – Sekretarz Miasta, Piotr Huzarewicz - Wiceprzewodniczący Rady Miasta Żory, Kamil Owczarek - Wiceprzewodniczący Rady Miasta Żory, radni, przedstawiciele służb mundurowych, miejskich instytucji, stowarzyszeń i organizacji działających w Żorach. Następnie w kościele pw. św. św. Apostołów Filipa i Jakuba odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny.

Uroczyste złożenie kwiatów odbyło się przy udziale żorskich harcerzy z Hufca ZHP Żory im. hm. Władysława Drobnego, którzy zorganizowali i poprowadzili apel, a po części oficjalnej zebrali się na Rynku, aby rozpocząć Harcerską Grę Miejską.

Zawody strzeleckie i bieg z okazji Święta Niepodległości

Już od kilkunastu lat żorską tradycją, związaną z Narodowym Świętem Niepodległości są Otwarte Zawody Strzeleckie, organizowane przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Żorach we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Urzędem Miasta Żory. Po raz trzeci obchody odzyskania niepodległości przez Polskę żorzanie świętowali biegająco. W żorskim biegu biało-czerwonym udział wzięło 250 osób. Tym razem, uczestnicy odziani w biało-czerwone barwy, pobiegli wokół Parku Cegielnia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również