Wiadomości z Żor

Finał kampanii Bezpieczny Sk8park odbędzie się w Żorach!

  • Dodano: 2020-07-28 14:15

Gwiazda sportów ekstremalnych - Dawid Godziek, będzie gościem finału wojewódzkiej kampanii edukacyjno-informacyjnej pn. „Bezpieczny Sk8park”. Kampania organizowana jest we współpracy miasta Żory z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach. Finałowa impreza z udziałem zawodnika światowej czołówki MTB oraz BMX dirt odbędzie się w żorskim Parku Cegielnia.

Już w najbliższy poniedziałek, 3 sierpnia na terenie skateparku w Parku Cegielnia (przy ul. Folwareckiej) odbędzie się impreza w ramach akcji „Bezpieczny Sk8park”. Kampania objęła swoim zasięgiem całe województwo śląskie.

Do przedsięwzięcia organizowanego przez Urząd Miasta Żory i Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach włączyło się ponad 20 miejscowości z całego Śląska, na terenie których znajdują się skateparki. We wszystkich z nich, punktualnie o godz. 16:00 rozpoczną się wydarzenia, których celem jest promowanie zasad bezpiecznego korzystania ze skateparków – mówi Anna Ujma, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Żory

Wojewódzki finał akcji odbędzie się w żorskim skateparku na terenie Parku Cegielnia

Otwarcie imprezy o godz. 16:00. Wtedy też rozpoczną się warsztaty z jazdy na hulajnogach z cyklu Extreme City. O 17:00 swój widowiskowy pokaz rozpocznie mistrz sportów ekstremalnych i reprezentant drużyny Red Bulla - Dawid Godziek, który zgodził się zostać twarzą akcji „Bezpieczny Sk8park”. Podczas imprezy zawodnik nie tylko zaprezentuje swoje umiejętności, ale też podzieli się z jej uczestnikami wskazówkami, jak należy zadbać o bezpieczeństwo podczas korzystania ze skateparków. Podczas całego wydarzenie będzie można wziąć udział w ciekawych warsztatach i konkursach z nagrodami oraz odwiedzić stanowiska profilaktyczne Śląskiej Policji.

Żorski skatepark cieszy się ogromną popularnością. Niestety coraz częściej otrzymujemy informacje o niebezpiecznych zachowaniach części osób z niego korzystających. Chcemy pokazać, jak bezpiecznie z niego korzystać a także uświadamiać dzieciom i rodzicom, że to nie jest miejsce zabaw dla maluchów. Stąd pomysł na taką akcję – mówi Anna Ujma, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Żory ds. Promocji, Kultury i Sportu.

Podejmujemy działania, by poprawić bezpieczeństwo użytkowników skateparku. Na jego terenie pojawiły się już banery i naklejki przypominające o zasadach bezpieczeństwa, a w połowie sierpnia skatepark zostanie ogrodzony barierkami – podkreśla Anna Ujma.

Imprezę zakończy przejazd na rolkach ulicami miasta, czyli pierwszy w tym sezonie w Polsce Nightskating

Start imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe „Green” oraz Miasto Żory zaplanowano o godzinie 19:00 z Parku Cegielnia. W związku z koniecznością dostosowania się do rygoru sanitarnego w imprezie będzie mogło wziąć udział 150 osób. Zapisy odbywają się przez wydarzenie na facebooku.  Wszystkim uczestnikom zalecamy korzystanie z kasku oraz kompletu ochraniaczy. Udział w imprezie jest bezpłatny, jednak wymaga od uczestników umiejętności sprawnego poruszania się na rolkach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również