Wiadomości z Żor

Finał kampanii Bezpieczny Sk8park odbędzie się w Żorach!

  • Dodano: 2020-07-28 14:15

Gwiazda sportów ekstremalnych - Dawid Godziek, będzie gościem finału wojewódzkiej kampanii edukacyjno-informacyjnej pn. „Bezpieczny Sk8park”. Kampania organizowana jest we współpracy miasta Żory z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach. Finałowa impreza z udziałem zawodnika światowej czołówki MTB oraz BMX dirt odbędzie się w żorskim Parku Cegielnia.

Już w najbliższy poniedziałek, 3 sierpnia na terenie skateparku w Parku Cegielnia (przy ul. Folwareckiej) odbędzie się impreza w ramach akcji „Bezpieczny Sk8park”. Kampania objęła swoim zasięgiem całe województwo śląskie.

Do przedsięwzięcia organizowanego przez Urząd Miasta Żory i Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach włączyło się ponad 20 miejscowości z całego Śląska, na terenie których znajdują się skateparki. We wszystkich z nich, punktualnie o godz. 16:00 rozpoczną się wydarzenia, których celem jest promowanie zasad bezpiecznego korzystania ze skateparków – mówi Anna Ujma, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Żory

Wojewódzki finał akcji odbędzie się w żorskim skateparku na terenie Parku Cegielnia

Otwarcie imprezy o godz. 16:00. Wtedy też rozpoczną się warsztaty z jazdy na hulajnogach z cyklu Extreme City. O 17:00 swój widowiskowy pokaz rozpocznie mistrz sportów ekstremalnych i reprezentant drużyny Red Bulla - Dawid Godziek, który zgodził się zostać twarzą akcji „Bezpieczny Sk8park”. Podczas imprezy zawodnik nie tylko zaprezentuje swoje umiejętności, ale też podzieli się z jej uczestnikami wskazówkami, jak należy zadbać o bezpieczeństwo podczas korzystania ze skateparków. Podczas całego wydarzenie będzie można wziąć udział w ciekawych warsztatach i konkursach z nagrodami oraz odwiedzić stanowiska profilaktyczne Śląskiej Policji.

Żorski skatepark cieszy się ogromną popularnością. Niestety coraz częściej otrzymujemy informacje o niebezpiecznych zachowaniach części osób z niego korzystających. Chcemy pokazać, jak bezpiecznie z niego korzystać a także uświadamiać dzieciom i rodzicom, że to nie jest miejsce zabaw dla maluchów. Stąd pomysł na taką akcję – mówi Anna Ujma, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Żory ds. Promocji, Kultury i Sportu.

Podejmujemy działania, by poprawić bezpieczeństwo użytkowników skateparku. Na jego terenie pojawiły się już banery i naklejki przypominające o zasadach bezpieczeństwa, a w połowie sierpnia skatepark zostanie ogrodzony barierkami – podkreśla Anna Ujma.

Imprezę zakończy przejazd na rolkach ulicami miasta, czyli pierwszy w tym sezonie w Polsce Nightskating

Start imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe „Green” oraz Miasto Żory zaplanowano o godzinie 19:00 z Parku Cegielnia. W związku z koniecznością dostosowania się do rygoru sanitarnego w imprezie będzie mogło wziąć udział 150 osób. Zapisy odbywają się przez wydarzenie na facebooku.  Wszystkim uczestnikom zalecamy korzystanie z kasku oraz kompletu ochraniaczy. Udział w imprezie jest bezpłatny, jednak wymaga od uczestników umiejętności sprawnego poruszania się na rolkach.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.