Wiadomości z Żor

Ferie w mieście nie będą nudne! Startuje "Akcja Zima 2024" w Żorach

  • Dodano: 2024-01-26 10:45

Na dzieci i młodzież, które ferie zimowe spędzą w Żorach, czeka wiele atrakcji! Zadbają o to miejskie jednostki, które na całe dwa tygodnie zimowego wypoczynku przygotowały bogaty program zajęć.

Spędź ferie zimowe w Żorach

Tegoroczne ferie zimowe rozpoczną się 29 stycznia i potrwają do 11 lutego. W tym czasie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach zorganizuje m.in. wyjazd na kulig, zawody modeli latających czy cykl 4 spotkań z instruktorem tenisa stołowego w ramach programu „ABC Tenisa Stołowego”. Nie zabraknie również emocji sportowych – od Otwartego Turnieju Piłki Nożnej i Ogniwek, poprzez halowe festiwale dmuchańców, aż po Otwarte Turnieje Szachowe, Koszykarskie i Mini Siatkówki. W programie także zajęcia samoobrony prowadzone przez doświadczonego Mistrza Międzynarodowej Federacji Sztuk Walki, Jarosława Dobrenkę. Już 6 lutego w hali MOSiR odbędą się pokazy szalonych naukowców, warsztaty kuchni molekularnej oraz konkurencje sprawnościowe dla dzieci. Wieczorem dla dorosłych zaplanowano „Fitness Show” – intensywny trening ogólnorozwojowy, pokaz siłowy i ćwiczenia z gumami, z możliwością konsultacji z trenerami personalnymi. Dodatkowo dla najmłodszych przygotowano stanowiska rekreacyjne, Zumba Kids i „kącik malucha”. Szczegółowy program jest dostępny na stronie www.mosir.zory.pl.

Niezwykle ciekawe będą też Ferie w Bibliotece. Można tam aktywnie i kreatywnie spędzić czas, spotkać się z ekipą znajomych i skorzystać ze świetnie wyposażonych przestrzeni. Bezpłatne zajęcia będą odbywały się w strefie dzieci i strefie młodych. Będzie też można wziąć  udział w kursie gry na ukulele od podstaw, czy podszkolić się z języka angielskiego. Szczegółowe informacje na stronie www.mbpzory.pl a zapisy: Informacja-Recepcja (32) 43 44 584, 43 43 197 (wew. 20), informacja@mbpzory.pl.

W czasie ferii Studio Działań Artystycznych MOK Żory zaprasza na dodatkowe zajęcia dla dzieci.  Będą to zajęcia plastyczne dla dzieci od 7 lat oraz rodzinne warsztaty ceramiczne. Informacje i zapisy pod nr tel. 32 43 42 436 wew. 23 lub 28.

Kino „Na Starówce” zaprasza dzieci na seanse w ramach „Akcji Zima w Kinie”. Codziennie o godz. 11:00 i 13:00 będą odbywały się seanse na dzieci w symbolicznych cenach 8 i 10 zł. Szczegóły na plakatach i stronie kino.zory.pl.

Muzeum Miejskie w Żorach zaprasza na „Podwórko po horyzont”, czyli zajęcia dla grup zorganizowanych, w przestrzeni wystawy „Graczki. Zabawki ze zbiorów Muzeum w Żorach”. To zajęcia i warsztaty, których tematem jest zabawa. Zapisy pod nr tel. 32 43 43 714 w. 201.

Ferie w mieście nie będą nudne! Startuje "Akcja Zima 2024" w Żorach / fot. UM Żory

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również