Wiadomości z Żor

Ewa Swoboda z rekordem Polski! Przebiła Irenę Szewińską!

  • Dodano: 2019-06-17 11:45

Epokowego osiągnięcia w swojej karierze sportowej i historii polskiej lekkiej atletyki doczekała się w niedzielę Ewa Swoboda. Żorska sprinterka pobiła rekord Polski U23, ustanowiony przez Irenę Szewińską!

Nasza biegaczka idzie przez kolejne zawody jak burza! Tym razem, pobiła jeden z najważniejszych rekordów lekkoatletycznych w historii. Niesiona dopingiem płynącym z trybun Ewa Swoboda w imponującym stylu zrewanżowała się Amerykance Morolake Akinosun za środową porażkę na 1. Memoriale Ireny Szewińskiej. 

Pochodząca z Żor biegaczka uzyskała czas 11.18, bijąc rekord Polski U23 Ireny Szewińskiej! Zbliżyła się tym samym do swego rekordu życiowego (11.12) z 2016 roku, gdy była jeszcze juniorką.

Wynik ten jest nie tylko lepszy niż minimum na Mistrzostwa Świata (które odbędą się między 28 września a 6 października w Katarze), ale także pozwala podopiecznej Iwony Krupy na prowadzenie w tabelach europejskich do lat 23. Swoboda jest również zdecydowaną faworytką mistrzostw Europy U23, które za miesiąc odbędą się w Szwecji.

Ewie gratulujemy i dziękujemy – jesteś naszą Dumą!

Komentarze (3)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również