Wiadomości z Żor

E- bilet w MZK Jastrzębie- Zdrój

  • Dodano: 2014-02-03 08:00, aktualizacja: 2014-02-02 20:21

28 grudnia 2012 roku Międzygminny Związek Komunikacyjny podpisał umowę z Centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie na realizację projektu pod nazwą: Wsparcie obsługi i bezpieczeństwa pasażerów MZK Jastrzębie innowacyjnymi systemami informatycznymi.

 

W skład projektu wchodzą następujące systemy :

- system elektronicznego biletu (E-biletu),
- system zdalnie sterowanych tablic informacyjnych,
- system zarządzania taborem autobusów,
- system monitoringu i powiadamiania w autobusach.

System e – biletu

Zamieniony zostanie obecnie funkcjonujący papierowy bilet elektroniczny w formie dyskietki, który będzie funkcjonował jako bilet jednorazowy na okaziciela oraz okresowy imienny. Każdy pasażer wsiadający i wysiadający będzie zobowiązany do zbliżenia go do elektronicznego kasownika w celu odczytu karty E-biletu.

 

Zatwierdzone wzory poszczególnych rodzajów E-biletu, które będą obowiązywały od II połowy 2014 roku

Komentarze (3)    dodaj »

  • Bartek

    Powiem tak te e-karty do będzie nie wypał po 1 posypią się mandaty dla połowa pasażerów dla tego ze np Pani w wieku ok 80 lat czy te osoby co maja 1 grupę nie pełnosprawności i tez te osoby które korzystają z biletów Miesięcznych czy okresowych . Jak za każdym razem nie zbliża tej e-karty imiennej do kasowania i nie zarejestrują swojego przejazdu to jak będzie kanar to i mandat się posypią za jazdę bez biletu.A po drugie jak ma ktoś np załadowaną e-kartę imienną lub na okaziciela na przejazdy jednorazowe to zawszę musi pamiętam jak wejdzie do danego autobusu to w 1 kolejności musi podejść pod kasownik i jak ktoś z tych osób korzysta z przejazdów Ulgowych to musi nacisnąć przycisk z literką U i następnie zbliżyć e-kartę do kasownika i z tej e-karty zostanie pobrana jakaś kwota np dajmy 2 zł i 20 gr i potem dopiero może iść usiąść na krzesła w autobusie a przed wyjściem z tego autobusu zaś ponownie musi się udać pod kasownik i już żądnego gużika nie naciska tylko zbliża tą e-kartę do tego kasowania w celu zwrócenia na system np ok 80 gr ze nie jechał do końca trasy danej linii i w taki sposób wyrejestruje się z danego autobusu

  • dyzio

    W Żorach ma być darmowa komunikacja, a co z liniami 101 i 105? Do Ławczoka będą za darmo a potem muszę kasować bilet?

  • gestskoczka

    Po co Żorom MZK? Po to by ciść pieniądze do Jastrzębia.Mamy mieć bezpłatną komunikację w mieście fundowaną przez żorskich podatników, to po co jeszcze nam e-bilet? MZK Jastrzębie, system elektronicznego biletu Jastrzębie, system zdalnie sterowanych tablic informacyjnych Jastrzębie, system zarządzania taborem autobusów Jastrzębie, system monitoringu i powiadamiania w autobusach Jastrzębie. Tam to wszystko powstaje, tam będą płacone podatki miejskie, i Jastrzębie, nie Żory czy inna gmina, będzie też mieć udział w podatku CIT. MZK miałoby sens, gdyby do niego należały wszystkie miasta i gminy Subregionu Zachodniego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.