Żory - portal miejski Zory.com.pl

Wiadomości z Żor

Dziś działania pasy

  • Dodano: 2017-03-16 08:15, aktualizacja: 2017-03-16 08:28

Dzisiaj od rana policjanci we wzmożony sposób kontrolują kierowców. Na drogach całego kraju patrole przyglądają się, czy zmotoryzowani przestrzegają obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Mundurowi szczególną uwagę zwracają też na to w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie.

Żorscy policjanci, podobnie jak ich koledzy z innych jednostek, od rana prowadzą wzmożone działania na drogach. Dzisiaj swoją uwagę skupiają na obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa przez kierowców i pasażerów. Podczas kontroli na drogach sprawdzają także, czy przewożone w samochodach dzieci mają zapewnione bezpieczeństwo.

Zgodnie z taryfikatorem za brak pasów bezpieczeństwa kierowca może zostać ukarany 100 złotowym mandatem karnym, co dotyczy także pasażerów oraz nieprawidłowego przewożenia dzieci. Jeśli sam kierowca jedzie bez pasów na jego koncie mogą znaleźć się dodatkowe 2 punkty karne, bądź 4 – w przypadku przewożenia pasażera bez pasów lub 6, gdy w samochodzie podróżuje dziecko bez fotelika, czy innego podobnego urządzenia zapewniającego bezpieczeństwo

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.