Wiadomości z Żor

Dzielnicowi zapobiegli tragedii

  • Dodano: 2021-05-25 07:45, aktualizacja: 2021-05-25 07:53

Spacerowała po torowisku w oczekiwaniu na nadjeżdżający pociąg i twierdziła, że zamierza odjechać „donikąd”. Na szczęście ktoś dostrzegł kobietę i na od razu zareagował.

To dzięki szybkiej reakcji dyżurnego służby ochrony kolei i natychmiastowej interwencji żorskich dzielnicowych 49-latkę udało się odwieść od koszmarnego zamiaru.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, po godzinie 12.00

Kiedy oficer dyżurny otrzymał telefoniczne zgłoszenie o kobiecie spacerującej po torowisku błyskawicznie na miejsce wysłał patrol. Dzielnicowi - asp.szt. Michał Ciechomski wraz z mł.asp. Witoldem Lisiakiem szybko dotarli na dworzec kolejowy, gdzie przy jednym z peronów zlokalizowali kobietę. Jak się okazało zdesperowana 49-latka miała zamiar rzucić się pod nadjeżdżający pociąg i dlatego jeszcze chwilę wcześniej przechadzała się po torach. Kobieta twierdziła, że nie radzi sobie z problemami życiowymi i dlatego chce odjechać „donikąd”.

Policjanci do czasu przybycia karetki pogotowia zajęli się załamaną mieszkanką Żor, która ostatecznie została przetransportowana do szpitala i przekazana pod opiekę specjalistów.

Pamiętajmy, że wielu podobnych tragedii można uniknąć uważnie słuchając osób z bliskiego otoczenia i okazując pomoc w kryzysie. Warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy pod numerem bezpłatnej linii telefonicznej 800 70 2222, 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu są gotowi ofiarować wsparcie osobom z myślami samobójczymi. Podobnie na stronie internetowej www.liniawsparcia.pl można uzyskać poradę specjalisty w dziedzinie psychiatrii, prawa, czy pomocy społecznej, porozmawiać przez czat internetowy, wysłać wiadomość e-mail oraz znaleźć informacje o instytucjach pomocowych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również