Wiadomości z Żor

"Dzielne Wilczki" tropem ratownika

  • Dodano: 2023-02-08 07:45, aktualizacja: 2023-02-08 07:56

W żorskiej komendzie Policji zawitała 9. Gromada Zuchowa ZHP w Żorach, działająca w Szczepie Harcerskim Pora na Przygodę. Spotkanie poprowadził Naczelnik Prewencji z udziałem Dzielnicowego. Odwiedziny te, to jeden z etapów zdobywania odznaki zuchowej ratownika/ratowniczki.

"Dzielne Wilczki" odwiedziły żorską komendę

W poniedziałek w późnych godzinach popołudniowych na Komendę Miejską Policji w Żorach zawitała Zuchowa Gromada „Dzielne Wilczki”, aby poznać nie tylko komendę, ale także specyfikę i charakter pracy policjanta.
Nietypowa zbiórka, związana jest ze zdobywaniem sprawności trop "Ratownicy / Ratowniczki", który zapewnia zuchom świadomość jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy i właściwie korzystać z numerów alarmowych, co eliminuje strach i obawę przed podjęciem działań związanych z ratowaniem życia lub zdrowia innych osób.

Bez wątpienia wiedza ta jest niezbędna, aby prawidłowo zareagować w sytuacji, kiedy potrzebujemy pomocy, bądź ktoś znajdujący się w naszym otoczeniu będzie jej potrzebować. Naczelnik Wydziału Prewencji podkomisarz Arkadiusz Muras oraz dzielnicowy aspirant sztabowy Krzysztof Starowicz nie tylko przypomnieli o najważniejszych zasadach udzielania pierwszej pomocy, właściwej reakcji na ludzką krzywdę, roli Policji w zapewnieniu bezpieczeństwa oraz pracy dzielnicowego.

Uczestnicy spotkania bardzo dobrze znali numer alarmowy oraz zasady korzystania z niego. To bardzo istotne, aby umiejętności udzielania pomocy, także tej przedmedycznej ćwiczyć z dziećmi od najmłodszych lat.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również