Wiadomości z Żor

Dwóch nietrzeźwych kierowców spowodowało kolizje

  • Dodano: 2021-09-23 09:00

53-letni mieszkaniec Gliwic i 41-latek z Jastrzębia-Zdroju stracili już prawo jazdy i wkrótce staną przed sądem. Obaj mężczyźni spowodowali kolizje na drodze, podczas gdy w ogóle nie powinni wsiadać za kierownicę. Badanie alkomatem wykazało, że starszy miał nieco poniżej promila, a młodszy blisko 3!

Kolizja w okolicy ulicy Rolniczej w Żorach

21 września około godziny 7.00 policjanci interweniowali w związku z kolizją, do której doszło w rejonie ulicy Rolniczej. Jak ustalili, podczas wymijania innego pojazdu 41-letni kierowca opla zahaczył lusterkiem o lusterko renault. Mężczyznę dogonił drugi z kierowców biorący udział w zdarzeniu, jednak po krótkiej wymianie zdań sprawca kolizji odjechał z miejsca.

Bez problemu namierzyli go policjanci, którzy wkrótce zapukali do drzwi właścicielki pojazdu, u której przebywał w tym czasie 41-latek. Zapytany o zdarzenie przyznał się do spowodowania kolizji, a następnie został poddany badaniu na alkomacie. Urządzenie wykazało, że w wydychanym powietrzu ma blisko 3 promile alkoholu.

Uszkodził barierę energochłonną przy autostradzie

Pochodzący z Gliwic 53-latek z kolei uszkodził barierę energochłonną przy autostradzie. Tuż po godzinie 3.00, jadąc zbyt szybko, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył najpierw w słupek hektometrowy, a następnie w skarpę po prawej stronie jezdni. Kiedy został przebadany na zawartość alkoholu, okazało się że w organizmie ma go prawie promil.

Policjanci apelują o rozsądek za kierownicą i przypominają: Jeśli piłeś, NIE JEDŹ!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również