Wiadomości z Żor

Dwóch kierowców złamało zakaz prowadzenia pojazdów

  • Dodano: 2020-01-29 11:30

Nawet do 5 lat więzienia grozi dwóm kierowcom, którzy złamali sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Obaj zostali zatrzymani wczoraj przez policjantów żorskiej drogówki. Jeden z mężczyzn dodatkowo odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj przed 9.00 na ulicy Rybnickiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę. Nie dość, że mężczyzna jechał pijany, to jeszcze ciążył na nim sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który miał go obowiązywać do końca sierpia 2022r. 57-latek został przebadany na alkomacie. Wynik wskazał u niego blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Także do 2022 roku, do listopada zakaz prowadzenia pojazdów obowiązywał 30-letniego kierowcę z Rybnika. Pomimo to, nie stosując się do decyzji sądu, wsiadł on za kierownicę i przyjechał do Żor. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj, przed 19.00 na osiedlu Gwarków.

Obaj kierowcy wkrótce staną przed sądem, za zlekceważenie zakazu grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Starszy odpowie ponadto za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości za co może dodatkwo spędzić 2 lata za kratkami.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.