Wiadomości z Żor

Dopalacze kradną życie - wybieram młodość

  • Dodano: 2018-03-20 12:30

Osiem zespołów teatralnych i osiem profilaktycznych przesłań adresowanych do młodzieży to efekt kilkumiesięcznej pracy uczniów zaangażowanych w realizację żorskiego projektu "Dopalacze kradną życie – wybieram młodość!".

Wczoraj przekonywali oni równieśników, że dopalacze prowadzą do nikąd, a wtórowali im w tym znani artyści. Teatry profilaktyczne grają w mieście od trzech lat, a wszystko za sprawą policjantów i urzędników, którym na sercu leży bezpieczeństwo młodego pokolenia.

"Dopalacze kradną życie – wybieram młodość!" to projekt, który realizowany jest w Żorach od trzech lat. Jego twórcami są: st. asp. Łukasz Chmielecki oraz st. sierż. Adam Doleżych z miejscowego wydziału prewencji. Co roku, podczas spotkań zachęcają młodzież do udziału w projekcie, a tym samym do przygotowania spektaklu, którego tematyka nawiązuje do negatywnych skutków zażywania dopalaczy.

Projekt realizowany jest w partnerstwie z Urzędem Miasta w Żorach oraz żorskimi szkołami. W ubiegłym roku w ramach niego policjanci wyprodukowali film, który zyskał ponad 23 tysiące wyświetleń! W tym roku do udziału w przedsięwzięciu zaprosili wielu znanych piosenkarzy, aktorów, czy prezenterów, którzy w przesłanych nagraniach filmowych zachęcali młodzież do zdrowego trybu życia, wyrażając swój sprzeciw wobec dopalaczy.

Na wczorajszej gali, która odbyła się w Kinie "Na Starówce" swoje spektakle wystawiło osiem zespołów. Choć w większości młodzież na teatralnej scenie wystąpiła po raz piewrszy, ich gra poruszyła widownię. Jurry, w składzie którego zasiedli m.in.: Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha, I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Żorach mł. insp. Jacek Stelmach, Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła, dyrektorzy szkół, przedstawiciele żorskich instytucji, policjanci oraz uczniowie wyłoniło spośród nich zwycięzców. Ostatecznie I miejsce zajęła gimnazjalna klasa IIIB z ZSO im. Karola Miarki, II miejsce równoległa klasa IIIA z tej samej szkoły, a III miejsce gimnazjalna klasa IIIA ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Tegoroczną edycję projektu wsparli: Sonia Bohosiewicz, Magdalena Wałach, Magdalena Tul i Michał Gasz, Ireneusz Krosny, Łukasz Nowicki, Mateusz Ziółko, Piotr Bałtorczyk, Rafał Brzozowski, Waldemar Obłoza i Kazimierz Mazur, Zenek z Zespołu Kabanos, Kabaret Młodych Panów, Grupa MoCarta, Kabaret Nowaki, Kabaret Łowcy. B, Micromusik oraz Sari Ska Band. Ostatni z zespołów swoim koncertem uświetnił natomiast wczorajszą finałową galę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również