Wiadomości z Żor

Dołącz do akcji "Masz głos" i działaj!

  • Dodano: 2019-09-26 08:15, aktualizacja: 2019-09-25 11:06

Ruszyła kolejna edycja akcji „Masz głos”, która od wielu lat zmienia Polskę lokalnie i buduje dialog pomiędzy społecznością lokalną a samorządem.

Akcja „Masz Głos” to przedsięwzięcie, które ma pomagać zmieniać najbliższe otoczenie tak, aby wszystkim wokół żyło się wygodniej, przyjemniej i ciekawiej. Co można zdziałać? Bardzo dużo! Chcesz aby w Twoim mieście powstał plac zabaw dla psów? A może marzy Ci się więcej zieleni na osiedlowym skwerze? Weź udział w akcji w imieniu organizacji pozarządowej, grupy nieformalnej lub instytucji publicznej tj. szkoły, biblioteki, ośrodka kultury.

Organizatorzy – Fundacja Batorego i partnerzy – zapraszają do rejestracji na stronie www.maszglos.pl. Udział w akcji jest bezpłatny, a może zmienić tak wiele. - Uczestnicy akcji „Masz głos” pokazują, że ludzie chcą korzystać ze swoich praw i mieć wpływ na miejsca, w których żyją, że się angażują. Pokazują, że samorząd to żywa idea. Działają w całej Polsce, również w bardzo małych miejscowościach. Tam nie dociera kamera, a dzieją się znakomite rzeczy. Fundacja docenia ludzi, którzy je robią i pragnie popularyzować ich wysiłek oraz kreatywność  – opowiada o akcji Aleksander Smolar, Prezes Fundacji im. Stefana Batorego.

Uczestnicy akcji mogą liczyć na wsparcie koordynatorów, działających regionalnie w całej Polsce. Podpowiedzą oni jak zrealizować pomysły lub rozwiązać lokalne problemy. Pomogą w nawiązaniu współpracy z pozostałymi mieszkańcami czy z samorządem oraz będą wspierać ze wdrażaniu pomysłów w życie. W województwie śląskim wsparcia w ramach akcji „Masz Głos” udziela Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.