Wiadomości z Żor

Dołącz do akcji "Masz głos" i działaj!

  • Dodano: 2019-09-26 08:15, aktualizacja: 2019-09-25 11:06

Ruszyła kolejna edycja akcji „Masz głos”, która od wielu lat zmienia Polskę lokalnie i buduje dialog pomiędzy społecznością lokalną a samorządem.

Akcja „Masz Głos” to przedsięwzięcie, które ma pomagać zmieniać najbliższe otoczenie tak, aby wszystkim wokół żyło się wygodniej, przyjemniej i ciekawiej. Co można zdziałać? Bardzo dużo! Chcesz aby w Twoim mieście powstał plac zabaw dla psów? A może marzy Ci się więcej zieleni na osiedlowym skwerze? Weź udział w akcji w imieniu organizacji pozarządowej, grupy nieformalnej lub instytucji publicznej tj. szkoły, biblioteki, ośrodka kultury.

Organizatorzy – Fundacja Batorego i partnerzy – zapraszają do rejestracji na stronie www.maszglos.pl. Udział w akcji jest bezpłatny, a może zmienić tak wiele. - Uczestnicy akcji „Masz głos” pokazują, że ludzie chcą korzystać ze swoich praw i mieć wpływ na miejsca, w których żyją, że się angażują. Pokazują, że samorząd to żywa idea. Działają w całej Polsce, również w bardzo małych miejscowościach. Tam nie dociera kamera, a dzieją się znakomite rzeczy. Fundacja docenia ludzi, którzy je robią i pragnie popularyzować ich wysiłek oraz kreatywność  – opowiada o akcji Aleksander Smolar, Prezes Fundacji im. Stefana Batorego.

Uczestnicy akcji mogą liczyć na wsparcie koordynatorów, działających regionalnie w całej Polsce. Podpowiedzą oni jak zrealizować pomysły lub rozwiązać lokalne problemy. Pomogą w nawiązaniu współpracy z pozostałymi mieszkańcami czy z samorządem oraz będą wspierać ze wdrażaniu pomysłów w życie. W województwie śląskim wsparcia w ramach akcji „Masz Głos” udziela Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również